Slava Ukraine
Esileht » Arvamused » Arvamus »

Kummardus kaasteeliste märkajatele ja aitajatele

14.09.2011 | | Rubriik: Arvamus, Nädala ringvaade

Teist hooaega algas teles abivajajaid toetav saade «Kodutunne». Tänan kõiki, kes selle saate valmimisele ühel või teisel moel on kaasa aidanud. Tunnen, et taolist inimesi puudutavat ettevõtmist oli ammu vaja. Meil kõigil on sellest saatest palju õppida. Nii seda, et elada tuleb lahtiste silmadega, märkamaks hättasattunud kaaslast, kui seda, et õnnetus ei hüüa tulles. Ja muidugi on hea meel, et mõnegi pere suur mure saate vahendusel murtud saab.
Eesti perele mõtlema suunas pühapäeval olnud vanavanemate päev ja võidupühal Kambjas avatud perekivi, eesti perekonnale pühendatud monument tekstiga «Hoidke meid alles!». Kivi avamisel ütles peapiiskop Andres Põder: «Sellised [kaljule rajatud] perekonnad ja suguvõsad vääristavad ühiskonda, sest õige pere on ühiskonna mudel. Oma paremaid tundeid väljendades ütleme vahel: oleme üks pere, näiteks koolipere. Eesti rahvahariduse hälliks olevas Kambjas lisandub perekivile seegi sõnum: õpetagem ja õppigem väärtustama peret!»
Hiljuti Rõngu kogudusel külas käies ütles sealne juhatuse esimees, kuue lapse isa Priit Laineste, et talle imponeerib Pilistvere, kus kogu külaelu käib ümber kiriku ja kogudusega käsikäes. Räägitakse sellest aga vähe, nagu üldse normaalsest tavalisest elust. 
Vahel tundubki, et vaja on tugevat vaimujõudu, elamaks väärtuslikku pereelu, mida ei peibuta igal hetkel vilkuvad reklaamid, naistevahetus või mööda tuhisev särav tõmbetuul. «Kodutunne» on soojendav, kutsub vaatama ja kaasa elama heas mõttes. «Siis ei ole pühitsetav perekivi kaduva institutsiooni mälestusmärk, vaid innustus, tunnustus ja ausammas tugevale eesti perele,» nagu ütles peapiiskop oma kõnes.
Rita Puidet

Igaühelt, kellele on antud palju, nõutakse palju, ja kelle hoolde on jäetud palju, sellelt küsitakse veel rohkem. (Lk 12:48)