Esileht » Uudis » Uudised »

Kummardus heldele andjale

23.09.2015 | | Rubriik: Uudised

Aino Järvesoo, keda helde annetajana imetleme, maale saab vaadata tema algatatud Harkujärve kogukonnakirikus.
Arhiiv

Täna, 23. septembril kell 17 avatakse Tallinnas Harkujärve kirikus Aino Järvesoo (1910–2003) maalide näitus, mis jääb huvilistele avatuks kuni jõuludeni ja millega tähistatakse tuntud aatekandja ja metseeni 105. sünniaastapäeva.z

«See on kummardus daamile, kes oma paljude annetuste reas tegi esimese suurema Harkujärve kiriku heaks,» selgitab Aino Järvesoo 105. sünniaastapäeval avatava näituse ideed Harkujärve kogukonnakiriku kultuurijuht Fea Üprus.
Tema sõnul soovis Harkujärve Kiriku Taastamise Selts tähistada suurannetaja sünniaastapäeva ja korraldada tema maalide näituse. Selleks lepiti kokku Järvesoo testamendi täitjaga Olev Saksaga ja üliõpilasseltsiga Liivika Tartus, kus tema kunstikogu hoiul on.
«Mõõtmetelt suured ja värvilahenduselt julged, mõjuvad pildid jõuliselt ja vabadust väärtustavalt,» kirjeldab Fea Üprus Aino Järvesoo abstraktseid maale, mida nüüd võib näha Harkujärve kogukonnakirikus. Siia, kuhu pr Järvesoo soovis rajada perekonda väärtustava pühakoja, peaksid pildid Üpruse sõnul hästi sobima.
Siinses kogukonnakirikus hoitakse aus doktorikraadiga kunstipedagoogika professori soovi hoida rahvast välja suremast ning kasvatada lapsi terveks ja moraalseks.
Aino Järvesoo kirjutas ennast Eesti ajalukku jõulise visionääri ja suurannetajana, kes nii sõna kui teoga aitas mitmetel aatelistel ettevõtmistel teoks saada.
Olles ise lastetu, aitas ta ilmale 156 last, kelle vanemad vajasid meditsiinilist abi kunstliku viljastamise näol. Annetades heategevaks otstarbeks kogu oma vara, inspireerib ta oma eeskujuga kõiki heldeid andjaid.
Liina Raudvassar

Ükski, kes on pannud käe adra külge ja siis vaatab tagasi, ei kõlba Jumala riigile! (Lk 9:62)