Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Kultuurisuvi ei jää tulemata

24.06.2020 | | Rubriik: Teated

Tänavune suvi tuleb seoses koroonaviiruse levimisega ka Eestis tavalisest erinev. Paljudele eestlastele on eriti kurvastav küllap see, et ei toimunud suuri avalikke jaanitulesid. Aegsasti lükati järgmisesse aastasse edasi ka suurüritused, mis eeldasid põhjalikumaid ettevalmistustöid, teiste seas EELK kirikupäev ja vaimulik laulupäev „Rõõm üle maa“. Pidamata jäävad ka mõned kontserttuurid, näiteks juulikuus kaheksas kirikus toimuma pidanud „Kukerpillid kukega kirikutes“.

On ka üritusi, mis küll aset leiavad, ent kavandatust mõnevõrra hiljem. Näiteks Suure-Jaani muusikafestival peaks tänavu jaanipäevaeelsete päevade asemel toimuma 18.–23. augustini. Programm alles täpsustub ja on leitav aadressilt http://muusikafestival.suure-jaani.ee/programm/.

Teisalt ei ole siiski ka eelseisvatel kuudel puudust kultuuri- ja meelelahutusüritustest. Valik pole kuigi erinev ega olulisel määral vaesem varasemate aastate omast: kontserdid, teatrietendused, kogukondlikud ja pärandkultuuri propageerivad ettevõtmised jne.

Pühakojad on seejuures hinnatud klassikalise muusika kontsertide toimumispaigana. Lisaks juba 28. korda toimuvale Rapla kirikumuusikafestivalile tasub seejuures eriti esile tõsta näiteks seitsme kiriku suvemuusika festivali, mida peetakse 6.–29. juulini Valga linna ja selle ümbruse kirikutes. Kontsertide järel toimuvad seal ka pühakodade ajalugu, arhitektuuri ja traditsioone tutvustavad ekskursioonid.

Tänavune rikkalik kultuurisuvi saab teoks suuresti tänu sellele, et Eestis on koroonaviiruse levimine teiste maadega võrreldes hästi kontrolli alla saadud. Terviseamet manitseb siiski ettevaatusele. Suuri rahvakogunemisi tuleks võimalusel vältida ning mitte unustada käte desinfitseerimist. Kultuuriüritusele minekut planeerides tuleb arvestada sellegagi, et turvalisuse tagamiseks võivad korraldajad osavõtjate arvu piirata. Seega tasuks pilet võimalikult varakult ära osta.

Rain Soosaar

Kristus ütleb: Tulge minu juurde kõik, kes olete vaevatud ja koormatud, ja mina annan teile hingamise! (Mt 11:28)