Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Kultuuriministeerium ja Tartu ülikool algatavad mälestuste kogumise

13.02.2008 | | Rubriik: Teated

Kultuuriministeerium ja Tartu ülikool kuulutavad välja mälestuste kogumise välis-eestlaste rollist Eesti iseseisvuse taastamisel.Oodatud on muljed nii erinevate organisatsioonide ja institutsioonide poolt korraldatud kui omal käel ette võetud üritustest ja aktsioonidest, mis aitasid kaasa Eesti iseseisvuse taastamisele. «Võrdselt olulised on nii üldistavad meenutused kui kõikvõimalikud detailid, suured ettevõtmised ning lihtsad ja igapäevased tegevused. Oodatud on ka fotod, mälestusesemed ja muud temaatilised materjalid,» on täpsustanud kultuuriministeeriumi asekantsler Anne-Ly Reimaa.
Mälestused võib kirja panna vabas vormis. Töö alla lisada kirjutaja nimi, sünniaasta ja kontaktandmed. Kõik tööd ning lisatud materjal antakse säilitamiseks üle Eesti Rahva Muuseumile.
Valik kirjapandud mälestustest avaldatakse kultuuriministeeriumi ja Tartu ülikooli poolt augusti alguses Eesti Vabariigi 90. aastapäeva ürituste raames korraldatava konverentsi kogumikus «Diasporaa roll Eesti iseseisvuse taastamisel».
Tööde esitamise tähtaeg on 7. aprill, mälestusi oodatakse aadressil Tartu Ülikool, Välis-Eesti uuringute keskus, Vanemuise 46, Tartu 51014, Eesti või e-postil: veuk@ut.ee.
Täpsemad juhised mälestuste kogumise kohta ja mälestuste kirjapanekut abistavad küsimused on TÜ Välis-Eesti uuringute keskuse veebiaadressil www.ut.ee/VEUK .
Lisainfo: Kaja Haukanõmm, TÜ Välis-Eesti uuringute keskuse spetsialist; e-post: veuk@ut.ee; tel 737 5825.

Seadus on ju antud Moosese kaudu, arm ja tõde aga tulnud Jeesuse Kristuse kaudu. (Jh 1:17)