Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kultuurielamusi Pirita kloostri müüride vahel

/ Autor: / Rubriik: Elu ja Inimesed / Number:  /

Kloostrifestival toimub Pirita kloostri iidsete müüride vahel. Internet
Birgitta festival pakub selle aasta augustis publikule elamusi mitmel teemal indiaanlastest tulnukateni, sekka traditsioonilisi väärtusi.

Tänavune Birgitta festival (www.birgitta.ee ), mis toimub 13.–21. augustini, toob publiku ette oopereid, ballette, Eesti-Leedu ühistöö, Kanada indiaanlaste pühad rituaalid ja sõu maavälise tsivilisatsiooni esindajatest.
Festival on 2011. a Euroopa kultuuripealinna Tallinna ametliku programmi osa. See on sõna otseses mõttes muusikateatri festival ja sellisena ainulaadne nii Eestis kui ka lähimaadel.
Oluliselt lihtsam ja odavam oleks tuua kindlalt müüvaid soodsa hinnaga lavastusi, aga kogu seda skaalat on Eesti teatripildis vaja.
Igal aastal toome publiku ette mingi värske ja üllatava muusikateatri žanri. Sel korral üllatame Iisraeli vokaalansambli Voca People etendusega, mis kujutab tulnukate suhet Maa muusikasse. Ansambel on maailmas tõusev täht – selle videot on YouTube’is vaadatud miljoneid kordi.
Eesti kunstirahvast on kaasatud lavastaja Üllar Saaremäe ja dirigent Erkki Pehk Verdi «Attila» lavastuseks. Tuntud headuses on kohal Vene klassikaline ballett. «Carmeniga» Hispaania aguli pori ja verega määrdunud tänavatelt kõnetab meid Dmitri Bertman ja ooperiteater Helikon.
Kloostrifestivali identiteeti hoiab kaugete maade ajalugu ja religiooni tutvustav etendus, seekord Kanada Kwakwakwa indiaanlaste pühad rituaalid.
Südantsoojendav on see, et indiaani trupi sõitu toetavad omal algatusel ja kohaliku eestlase Vaado Sarapuu eestvedamisel Kanadas elavad eestlased.
Lastele sobib vaatamiseks Printsi ja Näkineiu muinasjutu ere lavastus ooperis «Näkineid».
Heili Vaus-Tamm,
festivali produtsent ja pressiesindaja