Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Kullamaa kogudusel on uus õpetaja

24.06.2020 | | Rubriik: Kirikuelu
Õpetaja Kari Tynkkynen Kullamaal. Koguduse arhiiv

Koguduse nõukogu valis 10. juunil ühehäälselt koguduseõpetajaks Kari Antero Tynkkyneni, kirikuvalitsus peab veel otsuse kinnitama.

Püha Johannese nimelisel kogudusel Kullamaal on olnud erakordne kevad.  Pärast seda, kui kogudust teeninud õpetaja Lembit Tammsalu Audru kogudust teenima läks, on koguduse õpetaja koht aga 1. veebruarist vakantne olnud. Jumalateenistusi on pidanud abipraosti kt Küllike Valk.

Vabale ametikohale kandideeris Soomes sündinud ja misjonärina tegutsenud Kari Tynkkynen, kes on teeninud misjonärina ka Sambias. Kari pole Läänemaal võõras, sest hakkas Lihula koguduses teenima juba 1994. aastal diakonina. Õpetajaks ordineeriti Kari 2003. Ta on olnud praostkonna vikaarõpetaja, teeninud Martna ja Ridala kogudust üheksa aastat ja lühikest aega Paide kogudust. Pühendunud töö eest pälvis ta möödunud aastal Haapsalu koguduse teeneteristi. Ta pidi Eestisse tulema juba aprillis, ent oli sunnitud viirusepuhangu tõttu kodumaale jääma ning oli misjoniseltsis abiks, helistades vanuritele.

Nüüd on Kari neljaks aastaks Soome Evangeelse Misjoniühenduse misjonärina Eestis tagasi ja teenib Kullamaal. Karil on hea meel, et on võinud teenima asuda koguduses, kus on tubli juhatus ja häid abilisi. Ta loodab koguduseelu aktiviseerida ning sedagi, et piiblitunnid ja leerikool kasvataksid koguduseliikmete arvu. Ka rõõmustab ta, et Kullamaal on aktiivne kultuurielu.   

Lisaks teenib ta hooldajaõpetajana Mihkli kogudust. Leinapäeval pidas Kari Mihklis surnuaiapüha. Ta ütleb, et inimesed on ta hästi vastu võtnud ja tulevad hea meelega appi, peab vaid julgema küsida. 30. augustil kell 11 algaval jumalateenistusel seab piiskop Tiit Salumäe Kari Antero Tynkkyneni Kullamaa kirikus ametisse.

Rita Puidet

Kristus ütleb: Tulge minu juurde kõik, kes olete vaevatud ja koormatud, ja mina annan teile hingamise! (Mt 11:28)