Esileht » Uudis » Uudised »

Küllakutse kirikupäevale Kolga-Jaani

13.08.2015 | | Rubriik: Uudised

M_embleem_908x1129_taust_siniOleme mõne mõttekaaslase, vallavalitsuse ja Jumala abiga korraldamas Kolga-Jaanis kirikupäeva.

Meie vallavanem Kalevi Kaur esitas järjekordsel koguduse koosolekul tagasihoidlikul moel küsimuse, kas ehk võiksime omal viisil Kolga-Jaaniski tähistada Maarjamaa 800. aastapäeva – õppida ja meenutada.
Ootame rukkimaarjapäeval, laupäeval, 15. augustil noori ja vanu taasavastama kirikut, identiteeti ja põlvkondadevahelist sidet. Selleks on meid väisamas usundiloolane Eenok Haamer, kes on üks Eesti mõjukamaid Maarja-pärimuste uurijaid; roomakatoliku kiriku preester, piiblitõlkija ja kirjastaja Vello Salo – omakandimees ja ajalootalletaja; Viljandi praost Marko Tiitus, kes on aastaid tegelnud vaimulike koolitamisega; Viljandi praostkonna sekretär Toivo Vilumaa suurte kogemustega maailma- (palve-) rändur, kes seekord annab ülevaate oma viimasest reisist Iraagi kristlaste juurde.
Päev algab avapalvusega kell 11 Kolga-Jaani kirikus, millele järgnevad igal täistunnil ekskursioonid kirikuruumidesse, kuhu iga päev ei pääse. Pastoraadis on avatud kohvik ja taaskasutustuba. Kell 16 annab Kolga-Jaani vabaõhulaval kontserdi Põltsamaa noortebänd The Last Weekend. Kell 18 ootame kõiki huvilisi V. Reimani nimelisse rahvamajja konverentsile kuulama eelnimetatud esinejaid ja ise julgesti kaasa lööma.
Kümmekond kaugemalt tulijat saame majutada ööseks pastoraati, kirikuaias on ruumi telkidele. Järgmisel päeval, 16. augustil kell 12 on avatud leeritund kõigile huvilistele pastoraadis ja kell 14 toimub kirikus kuldleeripüha jumalateenistus, kuhu eriti ootame 50 aastat ja enam tagasi leeris käinuid. Soovime huvitavaid kohtumisi ja mõttevahetusi! Ootame inimesi – noori ja vanu – taasavastama kirikut, Jumalat ja põlvkondade sidet Jumala ema õnnistusega.
Peeter Parts,
Kolga-Jaani koguduse õpetaja

Jumal teeb nähtavaks oma armastuse meie vastu sellega, et Kristus suri meie eest, kui me olime alles patused. (Rm 5:8)