Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kuidas enesega paremini toime tulla ja vaimu tervena hoida

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

 Johannes Esto Ühingu kirjastuse Silmaja-sarjas on üllitatud neli raamatut; viies ootab peatset ilmumisjärge.
Raamatute autoriks on Münsterschwarzachi benediktiini­kloostri munk Anselm Grün (snd 1945). Ta on tuntud arvukate vaimsust käsitlevate raamatute autorina, samuti vaimse nõustaja ning kursuste juhendajana.
Sarja esimene raamat on «Paastumisest». Üha rohkem leidub inimesi, kes ei paastu üksnes kaalu langetamise eesmärgil, vaid tahavad seda tehes uuendada keha ja vaimu. Anselm Grün kirjeldab meile kirikuisade ja vanaaja munkade tarkuse varal, kuidas edukalt paastuda. Loobumisest ja kasinusest võib sel moel saada «palvetamine ihu ja hingega».
Teine raamat «Vaikimisest» on midagi enamat kui vaid rääkimise puudumisest. Vaikimine on eelduseks isikliku muutumise sisemisel teel, olles samas sel teel ka esimeseks sammuks. Vaikimise kaudu leiab inimene tee endasse, palvesse ja kahekõnesse Jumalaga.
«Tervis kui vaimne ülesanne» juhatab meid teel sellise elustiili juurde, milles on ühendatud hoolitsemine nii keha kui ka vaimu eest.
Kõik me tahame olla terved, kuid selleks on vaja õiget vaimset hoiakut. Antiigis ei peetud arstiteaduse ülesandeks sugugi ainult haiguste ravimist. Ka püha Benedictus õpetas tervisliku elamise kunsti.
Sarja neljanda raamatu «Mina ja Kolm Kuningat» autor on hingehoidja Christoph Wrembek SJ (snd 1942).
Ilmumas on «Enesesisendusest – kuidas oma mõtetega toime tulla». Kes end muuta tahab, peab minema oma meeleolude juurte – enesesisenduste – manu.
Seda teadsid juba vana aja kõrbeisad. Nende teadmisi oma mõtetega toimetulekust käsitleb raamatu autor Anselm Grün.
Raamatud on väikeseformaadilised ja liimköites. Kõiki kirjastuse raamatuid saab tellida ka kodulehelt www.johannes.ee/kirjastus.

Eesti Kirik