Esileht » Online » Online artiklid »

Kui tuttav on teile jõululugu, mis kostab meile igal jõululaupäeval kirikus?

26.12.2013 | | Rubriik: Online artiklid

Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku (EELK) assessor Gustav Piir kirjutab, et paljud inimesed tuletavad küll meelde pühakirjas oleva jõululoo, kuid mitte kõik ei ole alati kirikliku pühade kalendris on ka tavainimesele ehmatusi, sest rõõmupühade keskel on tabanipäev ja süütalastepäev.

“Jõulude ajal tuletavad paljud inimesed meelde ning tunnevad ära jõululoo, mis on kirja pandud pühakirjas,” tõdes Piir. “See on lugu, mida kirikutes korratakse igal aastal advendi- ning jõuluajal. Veel järelkajana kuuleb seda lugu 6. jaanuaril, Kristuse ilmumisepühal ehk kolmekuningapäeval.”

Piir viitas aga Westminster Abbey dekaanile dr John Hallile, kes tegi kokkuvõtte sellest, mida Suurbritannias elanikud eelmisel aastal suutsid öelda jõululoo kohta. Küsitleti lapsi ja lapsevanemaid.

“Enamik pakkus Petlemma Jeesuse sünnilinnaks, kuigi ka mõned arvasid see Beirut olevat,” rääkis Piir. “Kuningas Heroodes ja ingel Gabriel olid tuttavad tegelased. Maarja oli see ema, kes asetas vastsündinud lapse, Jeesuse, sõime.”

Edasi loe Delfist.

Tuleb inimesi idast ja läänest, põhjast ja lõunast, ja nad istuvad lauas Jumala riigis. (Lk 13:29)