Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Persoon kaasajast »

Kui südames on usaldus ja tänu

22.05.2013 | | Rubriik: Persoon kaasajast

ylle muruNelipühal võttis sõidu Tallinna ette Urvaste koguduse juhatuse liige Ülle Muru (fotol), et peapiiskopilt vastu võtta EELK aukiri.

Ajasime Üllega telefoni teel juttu taevaminemispühal. Vana-Antslas elaval ja Võru kutsehariduskeskuse õppekorralduse spetsialistina töötaval Üllel oli veel aega, et jõuda Urvastesse jumalateenistusele.
Mis need tühised kilomeetrid noorele inimesele ikka on – 23. aprillil sai Ülle alles 50. Aga kuidas ta oma nooruse juures on neljandat koosseisu Urvaste koguduse juhatuse liige, on imetlusväärne. Midagi imekspandavat tegelikult pole. «Olen tänu vanavanematele kirikuga kokku kasvanud,» ütleb Ülle, kelle vennast on saanud kirikuõpetaja.
1981. aastal oli Rõuge kirikus altari ees neli noort inimest, kes said õpetaja Armand Leimanilt leeriõnnistuse. Üks neist oli Ülle Muru. Samas kirikus on ta ristitud ja laulatatud. Kui tal aga tekkis soov midagi kiriku heaks teha, läks Urvastesse laulukoori, kus käib tänini.
Nii sidus ta end Urvaste kogudusega, mis on Antslale lähemal kui Rõuge. Kui tütred, neid on Üllel kaks, väiksed olid, jõudis ta kirikusse harvemini, aga nüüd on nad täiskasvanud ja elavad omaette ja Ülle on võtnud enda kanda ka raamatupidaja ülesanded.
«Olen mõelnud, et saan riigitööl palka, seepärast teen kogudusele raamatupidamist annetusena. Peaksin kirikutöösse rohkem panustama, aga töö kõrvalt pole rohkem aega,» ütleb Räpina aianduskooli haridusega noor vanaema, kelle hobiks on aiatöö.
Rita Puidet 

Heitke kõik oma mure tema peale, sest tema peab hoolt teie eest. (1Pt 5:7)