Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Persoon kaasajast »

Kui kaks või kolm on koos sinu nimel

26.10.2011 | | Rubriik: Persoon kaasajast

Olaf Lääne juhib koguduse muusika- ja majanduselu.  InternetSiis võib sündida suuri asju, võib kinnitada kauaaegne Paide koguduse juhatuse esimees Olaf Lääne.
Ja seda, et Olaf Läänet igale poole jätkub, sai näha koguduse äsja peetud templipühal, kui kuulutati välja vabastusaasta, mõeldes neile, kel kirikumaks maksmata jäänud. Ka need inimesed on pühakotta oodatud, sest inimeste vähesus ongi esimehe sõnul koguduses probleem, kuigi jumalateenistusel osalejate arv on kasvanud.
Tuleva kevade esimestel päevadel 65. sünnipäeva tähistav mees on koguduse juhtimises kaasa löönud 16 aastat, sellest üle kahe valimisperioodi juhatuse esimehena.
Kümmekond aastat tagasi oli kogudusel eriti raske aeg ja Olaf Lääne kirikuõpetaja pojana kutsuti appi. «Lootsin, et minu abist on kasu, ja tuli välja, et on olnud,» ütleb Lääne.
Ta meenutab, et mõnikord oli jumalateenistusel koos õpetajaga vaid kolm inimest. Pingutati kõvasti, praost Teet Hanschmidt aitas kaasa ja aegamööda on liigutud tõusvas joones. Viimasel viiel-kuuel aastal on tänu õpetaja Algur Kaermale ja linnavalitsusele toimunud suured muutused.   
«Mul on hea tunne olla juhtpositsioonil ja möödunule tagasi vaadata, kuigi kiriku remondi ja koguduse kasvatamisega on veel palju tööd,» kinnitab esimees. Hea meelega annaks ta ohjad mõnele nooremale edasi, sest olukord koguduses ei ole enam nii raske. Enda sõnul on Olaf Lääne juhatuses praegu vanim.
Ka on ta koguduse organist. Pidupäeval, kui Nelijärvel lõppes juhatuseesimeeste konverents, juhendas Olaf Lääne aktusel oma oreliõpilast, mängis muusikakooli sümfoniettansamblis klaverit ja laulis segaansamblis. Igapäevaselt on ta ametis Paide muusikakoolis klaveriõpetajana.
Rita Puidet

Inimese Poeg on tulnud otsima ja päästma kadunut. (Lk 19:10)