Esileht » Uudis » Uudised »

Kui ka homme oleks maailmalõpp…

30.08.2017 | | Rubriik: Uudised

RApla õunapuuTähistamaks reformatsiooni 500. aastapäeva ning Kehtna Peetri kiriku 163. aastapäeva istutati Kehtna kirikuaeda kaks õunapuud.
«See toimus tubli koguduseliikme Ivo Mururanna initsiatiivil ja rahastusel,» räägib Rapla koguduse õpetaja Mihkel Kukk. Üks puu istutati koguduse, teine isiklikult Ivo Mururanna poolt, kes on Rapla koguduse nõukogu kontaktisikuks Kehtna Peetri kiriku juures.
Rapla koguduse Kehtna (Järvakandi) kirik ehitati 1854. aasta suvel tolleaegse Järvakandi ja Kehtna valla piirile. Puust pühakoja pühitses Rapla koguduse õpetaja Eduard Pontus Haller  apostel Peetruse auks Järvakandi Peetri kirikuks.
Kirikuvalitsuse teatel on üle Eesti, nii koguduste, eraisikute kui erinevate organisatsioonide poolt istutatud õunapuid, et tulla kaasa peapiiskop Urmas Viilma õunapuu kampaaniaga. Tundub, et algne soov saada kokku vähemalt 500 õunapuud, saab täidetud. «Praeguseks on kokku istutatud 488 puud, eraisikute poolt on 50 õunapuud,» selgitab Eesti Kirikule konsistooriumi sekretär-juhiabi Ullamari Eenmaa.
Liina Raudvassar

Tulge ja vaadake Jumala tegusid, kes on kardetav oma tegemistes inimlaste juures. (Ps 66:5)