Esileht » Uudis » Uudised »

Kui ajalehte õigel päeval postkasti ei tooda

08.02.2019 | | Rubriik: Uudised

postkastidEesti Posti (Omniva) juhatuse esimees Ansi Arumeel kinnitab firma kodulehel, et Omniva möödunud aasta märksõnadeks olid uus logistikakeskus, pakiautomaadid ja Omniva 100. Kõik tundub riigifirmas olevat korras ja suurepärane?!
Kahjuks saab Eesti Kiriku toimetus nädalas 1–2 kõnet või e-kirja, milles kurdetakse, et kolmapäeviti ilmuv ja kandesse antud Eesti Kirik ei ole veel ka neljapäeval tellija postkasti jõudnud. Ja seda eriti suurtes linnades, nt Tallinnas.
Oleme teinud pistelist kontrolli ja selgub, et maapiirkondades on leht postkastis juba kolmapäeva ennelõunal. Seega tundub üsna küsitav ka valitsuse poolt 2019. aastal suurendatud dotatsioon Eesti Postile perioodika kojukande toetuseks maapiirkondades 1,778 miljonit eurot. Lisatoetus on mõeldud olukorra oluliseks leevendamiseks. 2018. aastal oli perioodika kojukande toetuse summa 1 278 000 eurot. Eesti Ekspress (30.01.2019) kirjutab, et Eesti Posti kasum 2017. aastal oli 1,3 miljonit eurot, „sest omanikuks olev riik tahab ju tulu saada“.
Üks viimaseid pretensioone saabus toimetusse 23. jaanuaril tellijalt (V. T.): „Olen tellinud ajalehe Eesti Kirik selleks, et saaksin ajalehte korrapäraselt ilmumispäeval. Mulle meeldib seda lehte kolmapäeviti postkasti saada ja seda lugeda, seal on väga huvitavaid uudiseid ja pikki lugusid. Kahjuks on liiga sagedased need korrad, kui leht õigel päeval postkasti ei jõua, rääkimata sellest, et leht tuleb, aga alles kolmapäeva õhtul, ka see pole just väga normaalne, ma ei ela ju kaugel maakülas. Olen iga kord teile teie Facebooki Eesti Kiriku sõnumis ja Eesti Postile sellest teada andnud, midagi pole muutunud. Nii ei saa ju jätkuda, see on tellija petmine?“
Olukorra parandamiseks jäävad toimetuse käed lühikeseks, sest pärast seda, kui oleme lehe Kroonpressi trükikojale edasi andnud, hakkab see elama oma elu. Leht viiakse sorteerimiskeskusesse, kust Eesti Post selle tellijatele edasi kannab. Meil on kõigi lehe liikumise ahela lülidega sõlmitud lepingud ning me maksame kojukande teenuse eest Eesti Postile.
Ajalehtede Liidu tegevjuhi Mart Raudsaare sõnul kinnitas Omniva juhatuse liige Mari Allese talle, et esmaspäevast pühapäevani ilmuv perioodika jõuab tellija postkasti ilmumispäeval hiljemalt kell 16. Elame, näeme.
Eesti Posti „helgest tulevikust“ rääkides ei too ma praegu ühtegi näidet saamata jäänud või kadunud postipakkidest. Väidetavalt on Omniva uus logistikakeskus ummistunud Hiinast tulevast kaubast. Probleeme on palju ja agaramad on auru väljalaskmiseks loonud Facebooki grupi „Omniva (Eesti Post) on kohutav ettevõte“.
Selgituseks nimede kasutamise kohta. AS Eesti Postile kuulub kaubamärk Omniva ehk Eesti Posti rahvusvaheline nimi Omniva. Eesti Post kasutab oma nn rahvusvahelist nime ka Eestis teenuseid pakkudes.
Sirje Semm

Järelikult ei ole te nüüd enam võõrad ja majalised, vaid pühade kaaskodanikud ja Jumala kodakondsed. (Ef 2:19)