Esileht » Uudis » Uudised »

„Kuhu lähed, Maarjamaa?“

13.09.2017 | | Rubriik: Uudised

Eesti Kirikute Nõukogu on 2017. aastal Eestimaa eri paikades korraldanud avalikke arutelusid eelmisel aastal ilmunud kogumiku „Kuhu lähed, Maarjamaa?“ tekstide põhjal.

Nii kogumiku kui ka arutelude eesmärgiks on pidada laiapõhjalist arutelu kirikuelu tulevikust Eestis. Selle arutelu keskmes seisab praktiline küsimus: kuidas mõista tänapäeva eestimaalase vaimulaadi ja kuidas rakendada see teadmine kirikutöö praktikasse?
Aruteluõhtu asenduskristlusest peetakse reedel, 22. septembril kella 16–18 Tartu ülikooli peahoones (ruum 230). Teemaks on kogumiku „Kuhu lähed, Maarjamaa?“ üks aktuaalsemaid teemasid – asenduskristlus. Arutelus osalemiseks on soovitav lugeda vastavaid tekste kogumikust. Kogumikku „Kuhu lähed, Maar­jamaa?“ saab Tallinnas osta piibliseltsi raamatupoest ja Eesti Kirikute Nõukogust; Tartus Pauluse koguduse raamatupoest, samuti Apollo ja Rahva Raamatu poodidest.
EKNi liikmeskirikute kogudustel soovitatakse korraldada oma piirkonnas arutelusid teemal „Kuhu lähed, Maarjamaa?“. Soovist tuleks teada anda EKNi teadurile Eerik Jõksile aadressil eerik@ekn.ee.
Aasta jooksul toimunud arutelud võetakse kokku 27. novembril kell 10.30 algava sümpoosioniga Pilistveres.
Eesti Kirik

Tõstke oma pea ja vaadake üles, sest teie lunastus läheneb! (Lk 21:28)