Esileht » Pühapäevaks » Mõte pühapäevaks »

Kristus – taeva ja maa Issand

16.11.2016 | | Rubriik: Mõte pühapäevaks

Keegi meist ei tea täpselt, mis on ees pärast surma või selle maailma lõppu. Ometi saabub esimene neist kahest kindlasti ja teine ka kunagi üpriski suure tõenäosusega. Inimesele on loomuomane uskuda surmajärgsesse nagu ka sellesse, et kui selle maailma aeg lõpeb, on veel midagi ees. Kirikuaasta viimane pühapäev kõneleb igavikust ja annab seeläbi vastuse inimese sügavaimatele küsimustele ja vajadustele.
Pühapäeva evangeeliumis öeldakse, et Kristus tuleb aegade lõpul oma kirkuses ja kõik inglid temaga ning siis ta istub oma kirkuse troonile (Mt 25:31). Kirik õpetab, et Kristus on valitseja, kes otsustab siis inimeste saatuse üle. Ühed saavad igavesse ellu ja teised peavad minema igavesse hukatusse. Kui vaadata kunstinäitusel maale viimsest kohtust, siis on need sageli hirmutavad.
Kohtumõistmine on alati kõhedust tekitav. Samas ei pea kristlane seda sugugi kartma, sest tema on ju Jumala oma ja võib loota Kristusele. Jumal on kristlase taevane Isa ja armastab meid. Kristus suri ristil ja kandis meie patud. Temaga ühenduses olles ei pea me tundma hirmu kohtu ees, sest kohtunik on meie päästja. Nii võime vaadata lootuses tulevikule ning elada oma elu ühenduses Jumalaga ja tema tahte kohaselt.
Kaido Soom

Kristus ütleb: Mida te iganes olete teinud kellele tahes mu kõige pisematest vendadest, seda te olete teinud mulle. (Mt 25:40)