Esileht » Pühapäevaks » Mõte pühapäevaks »

Kristus – taeva ja maa Issand

18.11.2015 | | Rubriik: Mõte pühapäevaks

Kirikuaasta on lõppemas ja selle sisu võtab kokku lause «Kristus – taeva ja maa Issand». Selles maailmas on meil palju ebakindlust. Võime näha enda ümber vägivalda ja surma. On loomulik, et küsime, miks siin maailmas on kõik nii halvasti. Miks ebaõiglus ja ülekohus võidutsevad? Miks terroristid võtavad süütute inimeste elu? Miks inimest ahistavad kurjus, haigused ja surm? See on inimkonna pattulangemise tagajärg. Selles maailmas pole meil püsivat õnne ja kõik liigub paratamatult lõpu poole.
Kristlane ei pea seepärast sattuma masendusse, vaid võib oodata igavest elu, kus on kõik uus. Seal pole enam ebakindlust ja pattu, vaid seal on armastus ja headus. Just siis, kui selles maailmas kogeme ebakindlust ja hirmu, võime mõelda sellele, et Jumal on hea ja armastav. Tema armastab meid just sellistena, nagu oleme, ja tahab anda meile uue võimaluse. Nii nagu lõpeb kirikuaasta ja algab uus, nõnda lõpeb ka kord meie elu ja ees ootab igavik.
Usklik inimene võib oodata uut taevast ja uut maad. Meie praegune elu on selleks vaid ettevalmistus. Igavesele elule mõtlemine annab jõudu selle maailma raskustes. Need pole igavesed, vaid kestavad üksnes nii kaua, kui elame siin maailmas või kui Kristus tuleb siia tagasi. Siis saabub parem elu, kus võime näha neid, kes on meie eel siit lahkunud. Usu läbi saame kord igavikku.
Kaido Soom

Ükski, kes on pannud käe adra külge ja siis vaatab tagasi, ei kõlba Jumala riigile! (Lk 9:62)