Esileht » Pühapäevaks » Mõte pühapäevaks »

Kristus on surnuist üles tõusnud!

16.04.2014 | | Rubriik: Mõte pühapäevaks

Elu ja surma teema puudutab iga inimest. Igaüks meist on pidanud viimsele teele saatma kellegi, kes on lähedane ja oluline. Igaüks teab, mida tähendab kaotusvalu ja lein. Samuti peame mõtlema sellele, et keegi meist endistki pole siin maailmas igavene. Igaühel tuleb kord lahkuda. Küsimus on ainult selles, millal see juhtub ning kas surma järel on veel midagi. Saabuvad pühad annavad vastuse nendele inimese põhiküsimustele.
Suur reede näitab kannatusi, surma ja ahastust, mis kuulusid Kristuse ellu ja kuuluvad ka iga tänapäeva inimese ellu. Ükski inimene pole selles maailmas igavene. Nii oli ka Jumala Poeg inimesena surelik. Ta suri, kuid mitte ilma põhjuseta, vaid kandes meie patud. Nii võib igaüks tema kaudu saada vabaks kõigest patust. Ja lunastus ehk vabanemine kõigest halvast avab meile tee paremasse tulevikku, igavesse ellu, millest kõnelevad meile ülestõusmispühad.
Kristus suri, kuid Jumal äratas ta surnuist üles. Ülestõusmine surnuist tõestas seda, et Kristus polnud tavaline inimene, vaid oli Jumala Poeg. Neile, kes temasse usuvad, on samuti avatud tee igavesse ellu. Suurel neljapäeval seatud armulaud annab meile andestuse ja ühenduse Jumalaga. See on meile teemoonaks meie teel igaviku poole. Nii on saabuvate pühadega antud meile kõik, mida vajame päästeks ja elu võiduks. Meil on põhjust rõõmustada!
Kaido Soom

Tuleb inimesi idast ja läänest, põhjast ja lõunast, ja nad istuvad lauas Jumala riigis. (Lk 13:29)