Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kristliku meedia konverents

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Tänavu möödub 30 aastat ajast, mil kristlikule meediale Eestis tekkis roheline tee. Esimene jumalateenistuse ülekanne tehti ETVs 1988. aasta jõulude ajal Tallinna toomkirikust. Eesti Raadiosse jõudsid kristlikud saated. Võru praostkond hakkas välja andma ajalehte Sõna, mille esimene number ilmus 1. novembril 1988, Saarte praostkonna ajakiri Pühapäev ilmus samast ajast. Peagi tuli sellele tublit lisa. EELK ajaleht Eesti Kirik nägi ilmavalgust märtsis 1990.
1993. aastal rajati Tallinnas Raadio 7, mille eesmärgiks on edastada kultuurilisi ja hariduslikke saateid kristlikus võtmes. Raadiojaama suurim meediapartner ja projektide toetaja on UCB (United Christian Broadcast).
Pereraadio saated jõudsid eetrisse 1994. aastal. Asutati MTÜ Tartu Pereraadio Ühing, mis koordineerib kristlik-haridusliku formaadiga raadioprogrammide levitamist nii eesti kui ka vene keeles. Organisatsiooni juhib juhatus, kuhu kuuluvad Joel Luhamets, Eerik Rahkema, Villu Eenkivi, Ain Riistan, Priit Humal ja Paavo Paul Pihlak.
Raadio 7 juht Helle Aan on esitanud kutse kokku saada laupäeval, 13. oktoobril Tallinnas Energia Avastuskeskuse konverentsiruumis (Põhja pst 29), et kõnelda Eestis 30 aastat tegutsenud kristlikust meediast ja tähistada ühtlasi Raadio 7 kahekümne viiendat aastapäeva. Kell 11 algava konverentsi teema on „Kristlik meedia muutuvas ajas. Võimalused täna ja homme“.
„Kutsume hetkeks aega maha võtma, et tänada ja kiita olnu eest ning vaadata ka tulevikku. Sestap korraldame konverentsi, mis erineb tavapärasest seetõttu, et saame sel korral omavahel tuttavaks ja räägime ka ise, mida ja kuidas teeme. Samas kuulame ka ettekandeid, et homses päevas paremini atra seada,“ selgitab Helle Aan.
Kõnelemas on Helle Aan ise, sotsioloog Andu Rämmer, peapiiskop Urmas Viilma, Timo Keskitalo Helsingist, ajakirjanik Priit Hõbemägi ja teoloog Ingmar Kurg.
Eesti Kirik