Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Kristlikku kirjasõna jagatakse ajakirjade kaudu

08.05.2013 | | Rubriik: Kirikuelu

IMG_5262Trükist on ilmunud kristlaste seas oodatud kaks head ajakirja: Kristlik Kasvatus ja Misjonifailid.

Kristliku Kasvatuse kevadnumbrit kannab üks keskne teema ja see on ime. «Ime on midagi sellist, mis muudab meie elu, annab sellele uue tähenduse ja sihi,» kirjutab toimetuse juhtkirjas teemat sisse juhatades kolleegiumi liige Olga Schihalejev. Ime olemust avavad intervjuus Tõnu Lehtsaar ja Lea Altnurme.
Autoritena on ajakirjas oma lugudega üles astunud Gustav Piir, Toomas Paul, Ain Riistan, Toomas Jürgenstein, Signe Aus jt. Et ajakiri on eelkõige mõeldud pühapäevakoolide ja koolide usuõpetajatele, jagab vaimulik Kristi Sääsk abimaterjali nooremale koolieale mõeldud tunni (Jeesus vaigistab tormi) ettevalmistamiseks ning Kadri Lääs kirjutab sellest, kuidas noortele mõeldud piiblitundi «Ennäe imet!» ette valmistada.
Vanglatöö vabatahtlik Eva Üprus kirjutab ühest isemoodi projektist, mille märksõna on «inglipuud».
Ajakiri Misjonifailid kannab järjekorranumbrit 23 ja annab teada, et sügiseks on misjonikeskuse ajakirja ilmunud juba 10 aastat. Misjonifailidele otsitakse aga uut nime ja ettepanekud on oodatud aadressil mk@eelk.ee.
Misjonifailide kaanelugu on Misjonikoorist ja tema dirigendist Maarja Vardjast. Ajakirjale kohaselt antakse teada misjonäridest ja nende elust. Näiteks perekond Keskineni ootab sügisest Peterburi Jaani kogudus. Eestisse on tulnud aga misjonipraktikale Mira Salmelainen Soomest.
Misjonikeskuse juhataja Leevi Reinaru võib nentida, et alanud aasta on misjonikeskusele olnud tegus. Aga eks igaüks loeb Misjonifailidest (toimetaja Piret Riim) seda, mis talle südamelähedane.
Mõlemad ajakirjad toovad tagakaanel ära ka tarvilikku infot suvistest sündmustest nagu Hiiumaa kirikupäevad 28.–30. juunil ning noortefestival JäPe 11.–14. juulil Pilistveres.
Eesti Kirik

Igaühelt, kellele on antud palju, nõutakse palju, ja kelle hoolde on jäetud palju, sellelt küsitakse veel rohkem. (Lk 12:48)