Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Kristlike koolide palverännak Tallinnas

16.09.2015 | | Rubriik: Kirikuelu

rannak8. septembril toimus esmakordselt kristlike koolide ussimaarjapäeva palverännak Tallinna Piiskoplikust Toomkirikust Piritale vanasse Maarjaorgu, kus on Pirita kloostri varemed.

Üle kolmesaja õpilase, õpetaja ja lapsevanema asus teisipäeva hommikul jalgsi rännakule toomkirikust, kus neid õnnistussõnadega saatis peapiiskop Urmas Viilma.
Rännak toimus Maarjamaa kaheksasajanda aastapäeva teema-aasta raames ja selle toimumisse andsid oma panuse viis kristlikku kooli: Tallinna Toomkool, Kaar­li kool, Püha Johannese kool, Püha Miikaeli kool ja Kohila mõisakool. Lisaks võttis sündmusest osa Tartu katoliku kooli rahvas.
Palverännaku eesmärgiks oli toomkooli direktori Egle Viilma sõnul paluda kooliperedele uueks õppeaastaks Jumala õnnistust ning lisaks mõelda hädasolijaile ja paluda riigiisadele tarkust teha otsuseid, mis võimaldaksid lastevanemate ning koguduste asutatud koolidel kasvada ja areneda.
Rännakul tehti peatusi kirikuis, kus lauldi ja loeti maarjapäevale sobilikke laule ja palveid. Oma õnnistuse andsid kristlikele koolidele Moskva Patriarhaadi Eesti Õigeusu Kiriku metropoliit Kornelius Neeva Aleksandri katedraalis, Eesti Apostlik-Õigeusu kiriku metropoliit Stefanus püha Siimeoni ja naisprohvet Hanna kirikus ning Pirita vanas kloostris võttis rändureid vastu roomakatoliku kiriku piiskop Philippe Jourdan.
Palverännaku lõppedes vanas Maarjaorus söödi ühiselt suppi ning iga osaleja sai palverännakupassi päeva mälestuseks templi. «Rõõmustav oli see, et meedia tundis päeva vastu suurt huvi ning ajalehed ja riigitelevisioon kajastasid seda suurepärast ettevõtmist. Loodetavasti kasvab esimesest õnnestunud päevast välja tore traditsioon, mida igal aastal korrata,» võttis toimunu kokku Egle Viilma.
Kätlin Liimets

Ükski, kes on pannud käe adra külge ja siis vaatab tagasi, ei kõlba Jumala riigile! (Lk 9:62)