Esileht » Uudis » Uudised »

Kristlik ühendus palub riigil peatada Narva kiriku võõrandamine

20.04.2016 | | Rubriik: Uudised

IRL Kristliku Ühenduse 15. aprillil koos olnud üldkogu võttis vastu resolutsiooni, mis puudutab Narva Aleksandri kirikut.
Avalduses öeldakse, et riik peab sekkuma Narva Aleksandri kiriku võõrandamisse ja selle peatama. Ühendus peab kiriku oksjonil müüki kahetsusväärseks, sest kogu Eesti kultuuri jaoks oluline objekt võib selliselt sattuda valedesse kätesse. Riigi sekkumine on sellises olukorras hädavajalik.
Kirik on Narva üks olulisematest kultuurilistest ja rahvuslikest sümbolitest. Pühakoda ei ole oluline ainult Narva jaoks, vaid kogu Eesti jaoks. Narva on Euroopa Liidu idapiiri linn. See on ka lääneliku kultuuriruumi kokkupuutepunktiks idaga, läänelike isikuvabaduste kantsiks vastu kollektiivse otsustusmudeliga idakultuuriruumi. Samuti on see protestantliku ja õigeusu kultuuride ristumiskoht, mille meenutamiseks sobib eriti tänavune, luterliku reformatsiooni 500. aastapäeva aasta.
Aleksandri kirik Narva suurima protestantliku kirikuna on minemas kiriku käest omaniku kätte, kes ei tarvitse olla heatahtlik läänelike väärtuste suhtes. Kirik ajaloolise väärtuse ja lääneliku ususümbolina võib sattuda omaniku kätte, kes muudab selle sisu ja koos sellega teeb olematuks ka selle sümboolse väärtuse.
Kirik koondab märkimisväärselt suurt osa ühiskonnast. Samuti on kirikute liikmed maksumaksjad ja riigipoolse abi õigustatud subjektid. «Kõike seda arvesse võttes palub IRL Kristlik Ühendus Eesti Valitsusel peatada kiriku võõrandamise protsess ning moodustada kiriku haldamiseks sihtasutus sarnaselt Peterburi Jaani kirikuga, mille nõukogus on nii EELK kui Vabariigi Valitsuse esindajad», on öeldud resolutsioonis.
Eesti Kirik

Tema on andnud sulle teada, inimene, mis on hea. Ja mida nõuab Issand sinult muud, kui et sa teeksid, mis on õige, armastaksid headust ja käiksid alandlikult koos oma Jumalaga? (Mi 6:8)