Esileht » Online » Online artiklid »

Kristlik maailm tähistab Kristuse surmapäeva

10.04.2020 | | Rubriik: Online artiklid

Suur reede tähistab kristlastele Kristuse surmapäeva. Suure Reede jumalateenistusi sai seekord vaadata vaid internetist ning ära jäi ka Tallinnas traditsiooniks kujunenud suure reede ristitee.

Ristitee sümboliks on saanud Nõmme Lunastaja kiriku õuel ehitusjääkidest valmistatud rist. 2008. aastal kanti seda suure reede ristiteel läbi Tallinna linna, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

Sel aastal on rist Nõmme Rahu koguduse õpetaja, sotsiaalministeeriumi peakaplani Ove Sanderi käes.

“See on selline hästi imelik ja omapärane tunne. Seda ei ole kerge kanda, see ei ole kandmiseks mõeldud, sest see on isegi valus ja lõikav. Aga mingisugustel hetkedel sa tunned, et tegelikult ei kanna sina seda, vaid rist kannab justkui sind,” kirjeldas Sander.

Raskel ajal vajavad inimesed hingelist tuge ja lootust, ütles Sander. Selleks, et inimestele seda pakkuda, on kavas lähiajal asutada hingehoiu telefon.

“Psühholoogiline abi on meil täna juba mõeldav ja võimalik, aga just küsimused, mis on inimeksistentsi, kannatuse, üksinduse ja surmaga seotud – ka nendele küsimustele võiks abi ja toetust leida,” rääkis Sander.

Edasi ERR Uudistest.

Kristus ütleb: Kui mind maa pealt ülendatakse, siis ma tõmban kõik enese juurde! (Jh 12:32)