Esileht » Online » Online artiklid »

Kristlik luulevideo: “Metanoia”

29.01.2015 | | Rubriik: Online artiklid

11. jaanuaril ilmus kristlik luulevideo pealkirjaga “Metanoia”, mis räägib väga tabaval ning veenval moel Jumala armastusest, osadusest ja päästvast väest, mis on üle kõigist rasketest eluolukordadest. Luuletuse tekstis leiavad kindlasti paljud kuulajad üles omaenda mõtted, mis on tekkinud Jumala poole hüüdes ning Temalt armu ja abi paludes.

Spoken-words stiilis poeemi autor on Joel Markus Antson. Joel on olnud raamatu “Palverändaja” kaasautor ning käesoleva teosega sarnases stiilis on ta teinud luulevideo: “Immaanuel, Jumal meiega”.

Inspiratsiooni luuletuse kirjutamiseks sai autor Jumalalt. Konkreetse teose valmimisloo kohta ütleb ta, et see sündis täiesti spontaanselt – paar luuletuse kirjutamisele eelnenud päeva olid olnud rahutud ja närvilised, ning kuigi graafik oli tihe, otsustas ta sellegipoolest võtta aega ning pühenduda Jumalale, palvetada ja oma mured Talle ette kanda. Kristusega koosveedetud aeg tasub tema sõnul ennast alati ära, vähendades raskusi ning andes lahendusi kerkinud probleemidele, ka siis, kui need näivad pealtnäha ületamatud. Esimene idee ja mõte luuletusest tekkiski Joelil just siis, harjumuspärase jooksuringi ajal Jumalaga suheldes, ning, olles tagasi jõudnud, pani ta tekkinud read paari tunni jooksul kirja.

Edasi ajakirjast Pluss.

Inimese Poeg on tulnud otsima ja päästma kadunut. (Lk 19:10)