Esileht » Uudis » Uudised »

Kristlik kogukonnamaja ootab elama intellektipuudega inimesi

03.06.2020 | | Rubriik: Uudised

Rakvere Kolmainu kogudus lõpetab peagi ehitustööd oma ajaloolises pastoraadihoones, et sinna saaks elama kutsuda 10 intellektipuudega inimest kogukonnas elamise teenusele. Projekt, mida 79% ulatuses rahastas sotsiaalministeerium Euroopa Liidu struktuurifondide vahenditest ning ülejäänu tuli Rakvere Kolmainu koguduse omafinantseeringuna, jõuab lõpule 2020. aasta juuliks. Augustiks tahame leida 10 intellektipuudega inimest, kelle jaoks kiriku läheduses ning kristlikest väärtustest lähtuv kogukonnamaja oleks parim koht, kus iseseisvat elu elada. 

Kell 8–18 on majas tegevusjuhendaja, kes aitab süüa teha, koristada, sisustada vaba aega ning õpetada uusi oskusi ja korraldada elanike rahaasju. Öösel on kogukond omaette. On oluline, et inimene saab isikliku hügieeniga hakkama, suudab kõrvalise toeta magama jääda ning kehtivast korrast kinni pidada. Eeldame, et meie kogukonnas ei ole vägivaldseid inimesi. Lisaks riiklikele nõuetele peame oluliseks ühiseid palvusi, pühapäevaseid kirikus käimisi ning meie ühise väärtusruumi austamist.

Eestis on muutunud tavapäraseks kristlikud koolid, samuti on meil ka koguduste juures kristlikke hooldekodusid. Tänaseni pole aga intellektipuudega inimestele mõeldud kristlikke kogukondi. Loodame, et Rakvere algatus teeb evangeeliumi teeniva sõnumi kuuldavaks-nähtavaks ning toob ühiskonda tervikuna rohkem mõistmist intellektipuudega inimeste suhtes.

Kel huvi kogukonnamajas elamise teenuse vastu, palume lisainfo saamiseks kirjutada aadressil tauno.toompuu@eelk.ee või helistada tel 529 0651.

Tauno Toompuu,

Rakvere Kolmainu koguduse õpetaja

Ükski, kes on pannud käe adra külge ja siis vaatab tagasi, ei kõlba Jumala riigile! (Lk 9:62)