Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kristlik juhtimiskonverents sel aastal uues formaadis

/ Autor: / Rubriik: Elu ja Inimesed / Number:  /

Nii nagu sügise saabudes värvub loodus meie ümber kaunilt kirevaks, nii tuleb vääramatu jõuga lähemale see nädalavahetus, mil Tallinnas toimub kristlik juhtimiskonverents, Eestis sel aastal juba kuuendat korda

Ajendatuna soovist pakkuda Eesti ja eestlaste jaoks asjakohaste ja oluliste teemade valikut, toimub selleaastane Global Leadership Summit (GLS) uuendatud formaadis.
Tagasiside ankeetide põhjal oleme saanud külastajatelt häid soovitusi, kuidas muuta GLS veelgi mõjusamaks ja mitmekesisemaks. Seetõttu on publikul peale traditsiooniliste väliskõnelejate võimalus kuulata meie oma Eesti esinejaid vahetult. Samuti on rohkem aega diskuteerida kuuldu üle ning minna süvitsi enda jaoks tähtsate teemadega. Meiega on liitumas Marju Lauristin, Aapo Pukk, Ruth Alas, Hannes ja Iiri Hermaküla ning paljud teised oma ala asjatundjad.
Väliskõnelejate ettekannete keskseks teemaks on sel aastal inimene – nii juhi kui alluva rollis. Tõstan siinkohal esile ainult mõned huvitavad juba ette kuuldud mõtted.
Ameerika endine välisminister Colin Powell jagab oma aastatepikkusest kogemusest, et meie ümber pole ebaolulisi inimesi ning endalt tuleb pidevalt küsida, kuidas mina saan neid inimesi teenida. Inimeste tähele panemist rõhutab ka Patrik Lencioni ning toob välja kolm peamist põhjust, miks inimesed töölt lahkuvad. Need on anonüümseks jäämine, end tähtsusetuna tundmine ning saavutuse mõõdetamatus.
Liz Wiseman on oma uuringutes leidnud, et laias laastus võib juhid jagada kaheks: kordistajateks ja vähendajateks. Põnev on kuulata, kui erinevalt inimesed selliste juhtide käe all käituvad ning kui suuresti varieeruvad ka töötulemused.
Delegeerimine on tihti valdkond, millega me hästi hakkama ei saa. Joseph Grenny sõnul tuleb meil delegeerides õpetada praktilisi oskusi, kuid veelgi olulisem on õpetada väärtusi, mille mõju ulatub kaugemale kui lihtsalt pragmaatilised otsused.
Chris Brown toob oma ettekandesse sisse delegeerimise teema erinevate põlvkondade vahel ning vastutuse jagamise just koguduslikus kontekstis. Ta küsib, kuivõrd valmis on õpetajad ja pastorid ülesandeid üldse delegeerima ning kuidas toime tulla uute juhtide kasvatamisega organisatsiooni sees.
Kokku astub konverentsil üles 26 Eesti ja välismaist kõnelejat.
Rõõm on tõdeda, et hea juhtimise olulisust ei ole mitte ainult ilmalikes ettevõtetes järjest rohkem hindama hakatud, vaid seda on mõistnud ja rakendamas ka kogudused. GLSi juhtlause «Juhi seal, kus oled» on piisavalt laiapõhjaline, et seda saab ja tuleb kasutada kõikjal – peale töökeskkonna ja koguduse ka isiklikus elus ja perekonnas.
Selleks, et juhtimisteema olulisust rõhutada, oleme GLS meeskonnaga loonud iganädalase raadiosaate, kus erinevate elualade inimesed oma juhtimisalaseid kogemusi jagavad.
Daire Tiigivee

GLS toimub 15.–16. novembril Tallinna Tehnikaülikoolis.
Vaata lähemalt  www.gls.ee.
Juhtimisteemalisi saateid on võimalik kuulata Pereraadios laupäeviti kell 11.30 ja kordusena pühapäeviti kell 9.30, Kuressaare Pereraadios reedeti kell 7.30 ja kordusena kell 16.30. Hiljem saab saateid järelkuulata GLS kodulehelt.