Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kristlastest kurdid kohtusid Eestis

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

17.–24. oktoobrini toimus Tallinnas rahvusvaheline evangelistide konverents, mille põhiteemaks oli edastada kristlikku sõnumit vaegkuuljateni viipekeele ja illustratiivse materjali abil.

Konverentsi, mis on arvult teine pärast 2003. aastal Lõuna-Koreas toimunut, korraldasid Eesti Kristliku Nelipühi Kiriku kurdid ja vaegkuuljad koostöös rahvusvahelise nelipühi liikumisega Assambles of God. Konverentsist võttis osa ligikaudu 200 välisdelegaati 30 riigist, teiste hulgas oli külalisi Jaapanist, Lõuna-Koreast, Jordaaniast, Usbekistanist, Ameerika Ühendriikidest, Kanadast, Venetsueelast ja Venemaalt.

Eestlased Hiinas

«Pole maailmas naljalt kurti kristlast, kes ei teaks Eestit,» kinnitab Harry Leesment, üks konverentsi korraldajaid, põhiajaga Austraalias elav välis-eestlane, kes rohkelt on panustanud nelipühi kiriku kurtide ja vaegkuuljate tegevuse organiseerimisse.

Leesmenti sõnul on kurtide olukord Eestis (pidades silmas eelkõige nelipühi liikumise konteksti) suhteliselt hea, lisaks kodusele tegevusele on prioriteetide hulgas misjonitöö teistes maades. Tema andmetel on Eesti kurtide evangeelne misjonitöö jõudsalt juurdunud Venemaal (loodud 80 kogudust), kanda kinnitamas Kesk-Aasia moslemiriikidest kuni Austraaliani. Hetkel on päevakorral kurtide nelipühi koguduse moodustamine Hiinasse, kogudust hakkaks vedama eestlastest abielupaar.

Harry Leesment toonitab kurtide rahvusvahelisust: «Rõhutan ikka, et me ei tohi olla eestlased, venelased, austraallased, vaid kristlased. See ei olegi alati kerge, aga on väga oluline.» Kurtide rahvuseks on tema sõnul kurtus, mis ühendab ja aitab kogukonda luua.

Kurtidel kolm kogudust

Margit Taks, kurtide preester Tallinnast, selgitab Eesti Kirikule viipekeele tõlgi Ainar Kertsmiku vahendusel, et kurtide üldsõnumiks on: me ei ole puudega, oleme samaväärsed ühiskonnaliikmed, kes soovivad olla kommunikatsioonis ümbritsevaga. Tema soovitus kuuljatele on: ärge hoiduge ja peljake suhelda kurdi või vaegkuuljaga, ka siis, kui te ei valda viipekeelt. Kasutage oma kehakeelt ning eelkõige näidake välja indu suhelda. Margit Taks selgitab, et Eestis on hetkel kurtidele kolm nelipühi kogudust.

Konverentsi korraldajad jäid üritusega väga rahule. See on toonud kokku saatusekaaslasi üle maailma, hoolimata erinevatest viipekeeltest puudub osalejate vahel kommunikatsiooniraskus. Muide, selline mulje jäi ka siinkirjutajal, kui ta konverentsiliikmeid nende väljasõidul Tartusse kohtas: nagu linnuparv taevalaotuses lehvitab edasiliikumiseks tiibu, nõnda innukas oli kurtide kogukonna omavaheline suhtlemine miimika ning käte abil.

Liina Raudvassar