Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Kristlaskonna ühine palvepäev

08.03.2017 | | Rubriik: Uudised

Palvepäeva jumalateenistusel jutlustas õpetaja Patrik Göransson.
Tiiu Pikkur

Märtsikuu esimesel reedel oli maailma palvepäev (World Day of Prayer), mida oikumeenilise jumalateenistusega tähistati ka Tallinna Rootsi-Mihkli kirikus.

Palvepäeva selle aasta teemal „Kas ma teen sulle ülekohut?“ (Mt 20:1–16) olid tekstid koostanud Filipiini korralduskomitee naised. Neid, erinevas vanuses ja erineva saatusega filipiinlannade lugusid esitasid Rootsi-Mihkli kirikus mitme konfessiooni naised.
Filipiini naiste ja nende võitluse eest parema tuleviku nimel palvetasid sel päeval paljud kristlased kogu maailmas. Sellega rõhutati ühist vastutust ja ühise palveosaduse väge. Palvepäeva üheks ühendajaks on see, et igal pool kasutatakse samu piiblitekste. Eesti jumalateenistustel palvetati ka meie oma riigi ja rahva tuleviku eest.
Jumalateenistusel jutlustas õpetaja Patrik Göransson, kes kutsus üles paastuaega pidama. Kuus kaunist laulu esitas Tallinna oikumeeniline naiskoor Kersti Petermanni, Aivi Otsniku ja Urve Pihlaku dirigeerimisel, flööti mängis Maris Lend. Palvepäeva koordinaator oli, nagu varasematelgi kordadel, Katrin Oidjärv. Maailma palvepäeva jumalateenistused olid ka Pärnus, Tartus ja mujal Eestis.
Maailma palvepäeva (algselt rahvusvaheline naiste palvepäev) korraldab 1870. aastal Ameerikast ja Kanadast alguse saanud kristlike naiste liikumine Maailma Palvepäev, mis nüüdseks tegutseb ligi 180 riigis. Eestis on oikumeenilist palvepäeva tähistatud alates 1995. aastast. 2018. aasta palvepäeva tekstid koostab Surinami korralduskomitee ja 2019. aasta tekstid Sloveenia.
Tiiu Pikkur

Käige nagu valguse lapsed – sest valguse vili on ju igasuguses headuses ja õiguses ja tões. (Ef 5:8b,9)