Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Kristlased kogunevad ja peavad suvepäevi

02.08.2017 | | Rubriik: Kirikuelu

Külalisjutlustaja Aaron Jen suvepäevadel Kohilas. Kohila baptistikoguduse koduleht

Traditsioonilisi suvepäevi on pidanud baptistid ja nelipühilased; metodistide suvekonverents on sel nädalal.

Metodistid kogunevad kirikule kuuluvas Aa rannas Giideoni laagris. Suvekonverentsi teema on Pauluse kirjast roomlastele: „Muutuge uueks oma meele uuendamise teel“ (12:2). Sõnaga teenivad Frank ja Peggi Billman (USA), Taavi Hollman, Doug Childress, Aleksandr Fjodorov. Kasutusel on eesti, vene ja inglise keel. Eriprogramm toimub lastele ja noortele.
Kristliku nelipühi kiriku neljapäevased suvepäevad peeti juulikuus Käsmus. Kokkusaamise teema oli Johannese evangeeliumist: „Et vili jääks“ (15:16). Arutleti teemadel, kuidas ehitades üksmeelt kanda vilja ja muuta maailma. Sest elame maailmas, mis muutub üha kirjumaks: eri rahvused, põlvkonnad, elustiilid, väljendusviisid. Kuidas meie Jumala rahvana saame selle keskel toimida ühtse tugeva jõuna, edastades jõuliselt päästesõnumit? Külas olid pastorid Kenn Parker Kanadast ja pastor Øystein Gjerme Norrast.
EKB Koguduste Liit pidas 23. suvefestivali „… järgi?“ juulikuu alguses Kohilas. Koguduse pastor Viljar Liht ja koguduseliikmed tegid ära tohutu töö, et luua ligi 1000 osalejale keskkond, kus tunti end teretulnuna ning kus Pühal Vaimul oli ruumi tegutseda. Festivalil otsiti vastust küsimusele, keda või mida järgida tõejärgsel ajastul.
Avateenistusel osales tervitusega peaminister Jüri Ratas. Külalisjutlustajana astus üles hiina juurtega pastor Aaron Jen. Liidu presidendi Erki Tamme sõnul on läbi ajaloo kristlikest väärtustest eriliselt just keerulistel aegadel tuge ammutatud. „Ajal, mida on hakatud nimetama ka tõejärgseks, on põhjust kilbile tõsta väärtused ja eeskujud, mida on järgitud juba sajandeid.“
Eesti Kirik

Igaühelt, kellele on antud palju, nõutakse palju, ja kelle hoolde on jäetud palju, sellelt küsitakse veel rohkem. (Lk 12:48)