Esileht » Pühapäevaks » Mõte pühapäevaks »

Kristlase vabadus

14.09.2016 | | Rubriik: Mõte pühapäevaks

Sageli teavad inimesed väga hästi, milline peab üks kristlane olema. Nii lihtne on seada piire ristiinimese riietusele, soengustiilile ja ka muusikamaitsele või söögivalikule.
Vahel kujunevad välja traditsioonid, mida teatud piirkonna kristlased järgivad, ja kui keegi nendest üle astub, siis on tal raske koguduses oma kohta leida. On juhtunud ka nii, et neid inimlikke reegleid peetakse olulisemaks kui Jumala sõna poolt seatut.
Jeesus näitas oma tegevusega, et inimeste seatud reeglitel pole Jumala sõnaga võrreldavat jõudu, ja rõhutas usuinimese vabadust. Keerulises olukorras on vaja asjad läbi mõelda ja võtta vastu arukas otsus. Maailm meie ümber muutub ning mineviku inimlikud reeglid ei pruugi praeguses ajas enam olla arukad ja järgimist väärt. Kristlasel on vabadus muutuda.
Samas on kristlase vabadus seotud armastusega ligimese ja Jumala vastu. Ligimesearmastusest lähtudes ei tee me teisele inimesele oma vabadusega haiget. Mõtleme, kas tasub minna väljakujunenud reeglite vastu, ja kui leiame, et neid peaks muutma, siis astume vajalikke samme. Jeesus muutis oma tegevusega mitmeid reegleid, mis olid inimest piiravad. Ligimest armastades ei sea me teisele inimesele asjatuid piire. Mõeldes, kuidas Jeesus antud olukorras käituks, ja tehes ise samuti, kasutame kristlase vabadust õigesti.
Kaido Soom

Ära lase kurjal võitu saada enese üle, vaid võida sina kuri heaga! (Rm 12:21)