Esileht » Arvamused » Nädala ringvaade »

Kriitikute ja kiitjate keerises

21.10.2020 | | Rubriik: Nädala ringvaade

Eesti Kiriku taasilmumise 30. aastapäeva peomeeleolu avas neljapäeval toimetusse sisenenud rõõmsailmeline kuller, kes vaevu paistis välja tervituspuuviljakorvi tagant. Täname sü­damest Jõhvi Mihkli kogudust, õpetaja Peeter Kaldurit ja sekretär Anneli Leini, kes õnnitluste rea avasid ja meile sellise üllatuse pikaaegse hea koostöö eest tegid! Tõesti – teeb rõõmsaks ja tänulikuks, kui peetakse meeles!

Reedesel tänujumalateenistusel Tartu Jaani kirikus oli kirikulistel võimalus oma õnnesoovid jäädvustada külaliste­raamatusse. Teiste kirjete seas jäi silma taasilmuva Eesti Kiriku esimese peatoimetaja piiskop Joel Luhametsa tervitus, kus ta õnnitleb ja soovib õnnistust soovide, ootuste, kriitikute ja kiitjate keerises olevale Eesti Kirikule.

Toimetus on tänulik kõikide heade soovide eest, mida möödunud nädalal saime vastu võtta, ja nõustub oma taas­ilmumise aja esimese juhiga, et lehetegemine on tõesti tihti omamoodi keeris, ent nagu keeristormi puhul on keerise keskel rahu ja vaikus, nii ka toimetus ei saa lehetegemise protsessis end lasta tormidel kaasa viia. Keeristega tuleb kursis olla, ent eelkõige vajame töörahu, ka intensiivset loomingulist vaikust ja enim teadmist, et kirikulehe lugejad vajavad lehte, et selliselt saame oma osa anda kiriku ülesehitamisse ja evangeeliumi levitamisse meie isepäise ja armsa rahva seas.

Kätlin Liimets

Seadus on ju antud Moosese kaudu, arm ja tõde aga tulnud Jeesuse Kristuse kaudu. (Jh 1:17)