Esileht » Uudis » Uudised »

Kose Püha Nikolause koguduse õpetajaks valiti Tauno Kibur

15.04.2015 | | Rubriik: Uudised

Kibur,Tauno_2015Kosel8Õpetaja valimiseks kogunes koguduse nõukogu pühapäeval, 12. aprillil pastoraadis. Koosolekut juhatas Ida-Harju praostkonna praost Jaanus Jalakas. Kahe kandidaadi, õpetajate Tauno Kiburi (fotol) ja Jaanus Klaasi vahel valides oli nõukogu otsus üksmeelne: kõik kohal viibinud seitse nõukogu hääleõiguslikku liiget andsid oma toetushääle õp Kiburile.
Tauno Kiburi esimeseks kutsujaks koguduse juurde oli koguduse õpetaja Mare Palgi, kelle maine teekond katkes möödunud aasta 3. novembril.
Tauno Kibur ordineeriti diakoniks 2001 ja õpetajaks 2002, aastatel 2011–2013 oli ta Ida-Harju praost, alates 2013. aastast on ta olnud Tapa Jakobi koguduse õpetaja; enne seda on ta teeninud Saardes ja Juurus.
Kogudusele saadetud visioonis «Tööst Kose kogudusega» kirjutab äsja valitu, et oluline on kõik see, mis «ehitab ja kannab sisemiselt». Oluline ei ole mitte niivõrd eesmärk, vaid «seesmärk», see, kuidas midagi tehakse ja miks tehakse.
Tauno Kiburi puhul tõid koguduse nõukogu liikmed hääletamisele eelnenud arutelu käigus esile tema vaimulikuks olemise sügavuse ja selle miski, mis seob teda vaimse järjepidevuse hoidjana koguduse eelmise õpetajaga.
Andres Õis,
Kose koguduse juhatuse esimees

Jumal teeb nähtavaks oma armastuse meie vastu sellega, et Kristus suri meie eest, kui me olime alles patused. (Rm 5:8)