Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Kose kogudusel algab uus ajajärk

10.11.2021 | | Rubriik: Kirikuelu

Pühitsustalituse toimetas emeriitpeapiiskop Andres Põder, assisteerisid emeriitdiakon Rein Keskpaik ja Kose koguduse õpetaja Kerstin Kask. Andres Õis. 

Kose kiriku torn on märk, mis annab turvatunnet igale teelolijale. Pühapäevase tänujumalateenistusega märgiti neli aastat kestnud tööde lõppu. Emeriitpeapiiskop Andres Põder pühitses tehtu.

Koguduse juhatuse esimees Andres Õis meenutab jutuajamises kaht Kosel tegutsevat vabatahtlikku, kes on öelnud talle, et kui pealinnast tulles kirikutorn paistma hakkab, on tunne, et oled kui koju jõudnud. Seda armast ja kaunist kodu on Kosel samm-sammult viimased neli aastat loodud. Muidugi eelkäijate tööd jätkates.

Tänujumalateenistusega märgiti füüsilise töö lõppu ja emeriitpeapiiskop Andres Põder andis tehtule Jumala õnnistuse. Nii uueks saanud kirikutornile kui ka pastoraadi teisele korrusele, kus kasutusele võeti teine pool endisest pööningust. Juurde tekkis 124 ruutmeetrit kasulikku pinda. Kose kirikul on pikk ajalugu, aga nüüdsest algab just kui uus ajajärk, sest tornikiiver sai varasema laastudest katte asemel vaskse ja Andres Õis tänab kõiki, kes sellele kaasa aitasid. 

Kõnelemegi põhiliselt tulevikust. Kuna kogudus peab suutma ennast ise ära majandada, siis pakutakse nüüd Kose gümnaasiumi õpilaskodu lastele viis päeva nädalas majutusteenust, mitmete koguduste laagrid on leidnud tee Kose pastoraati. Õis ütleb, et pastoraat pole praktiliselt kunagi tühi. Praegu on alles uute ruumide sissetöötamise aeg, ent mõttes mõlgub võtta tööle inimene, kes majas toimetama hakkab. 

Tänujumalateenistusel anti üle tänukirjad neile, kes on aidanud kaasa kiriku torni ja pastoraadi 2. korruse valmimisele: teiste seas Juhan Kilumets koos oma meeskonnaga, AS Maru, ansambel Kukerpillid, kohalik ansambel Kortsutaltsutajad, kunstnik Marju Bormeister ja kunstirühmitus Kose Murdmatud Kunstnikud ning pastoraadi ehitusmeistrid Silver ja Luule Agu. 

Pidupäevadel on hea vaadata tagasi ja mõelda olnule. Tänutäheks pühendunud teenimise eest Kose koguduses anti koguduse kaastöölise kuldmärk Eda Reinikule, Kahro Kivilole, Lii Keskpaigale, Magda Oeseljale, Rein Keskpaigale ja Vaike Juursalule. Tiit Palgi pälvis koguduse kaastöölise hõbemärgi. 

Kose kogudus on tänulik igale kaasa palvetajale ja annetajale, saavutatu on ühise panustamise vili. 

Rita Puidet

Seadus on ju antud Moosese kaudu, arm ja tõde aga tulnud Jeesuse Kristuse kaudu. (Jh 1:17)