Slava Ukraine
Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Korjanduskotid on eesti käsitöö

19.02.2014 | | Rubriik: Teated

korjanduskottMitmes EELK koguduses on kasutusel korjanduskotid.  
Paljudes kogudustes on kasutusele võetud uus liturgia, mis võimaldab kenasti kasutusele võtta ka uue ohvrianni kokku panemise korra ehk – annetused pannakse kokku andidelaulu ajal. See on igaühe võimalus anda oma panus koguduse ja jumalariigi töö heaks.
Kui teie koguduses veel ei ole seda traditsiooni sisse viidud, aga olete sellele mõelnud, kuid teil pole veel soetatud korjanduskotti, siis nüüd on võimalus toetada korjanduskottide ostmisega mitut head ettevõtmist – misjonitööd ja Eesti oma käsitööd.
Pildil nähtav kott ongi käsitöö. Selle on valmistanud meie oma kiriku liikmed. Puiduosa on teinud Hageri koguduse liige ja koti on õmmelnud tubli proua Kullamaalt.  Korjanduskotid on kerged, need ei ole liiga suured ja neid on kindlasti kerge kasutada ka väliüritusel.
Nägusad ja kodumaised korjanduskotid on müügil Tallinnas konsistooriumis (Kiriku plats 3) ja misjonikeskuses (Tehnika 115) ning Tartus Pauluse raamatupoes (Riia 27).  Hetkel on valikus tumepruuni sametiga kotike, mille puidust osa on kasest. Mõõdud on ühe käepideme otsast teiseni 40 cm, koti sügavus on 18 cm, augu läbimõõt 10 cm. Misjonikeskusest ostes on hind 25 eurot.
Eesti Kirik

Õnnis on rahvas, kelle Jumal on issand, rahvas, kelle tema on valinud enesele pärisosaks! (Ps 33:12)