Esileht » Uudis » Uudised »

Korjandus Ylivieska kiriku toetuseks

30.03.2016 | | Rubriik: Uudised

Kadunud ilu: Ylivieska kirik. Internet

Õed ja vennad Issandas ning head kaasteelised! Vaikse laupäeva õhtul saabus meile väga kurb ja jahmatav uudis. Meie Ylivieska sõpruskoguduse puidust kirik süüdati ja on lühikese aja jooksul maha põlenud. Kahtlusalune on tabatud ja oma süü üles tunnistanud. Ylivieska kirik oli sealse piirkonna vanim puukirik, ehitatud 1786. aastal ja mahutas 700 istekohta.
Kirikuõpetaja Timo Määttä sõnul levis tuli nõnda kiiresti, et päästa midagi ei õnnestunud: hävisid nii võimas orel, altarimaal kui ka käärkambris asunud museaalid: vana kirikuhõbe, tekstiilid jmt. Kirik on küll kindlustatud 6 miljoni euro peale, kuid see ei kata kiriku taastamiskulusid. Pole säilinud ka kiriku ehitamise jooniseid, mistõttu algselt enam kirikut taastada ei saa. Nii on kurja teo läbi meie head sõbrad saanud väga suure hingelise ja materiaalse kaotuse osalisteks.
Aastate jooksul on Aegviidu kogukond ja kogudus saanud meie Soome sõpradelt suurt vaimset ning materiaalset abi. Seda alates kogudusemajast ja käärkambrist koos külmkambriga kuni hambaravikabineti ning praeguseni rivis oleva tuletõrjeautoni välja. Toimunu on puudutanud väga paljude meie kogukonna inimeste südameid. Paljud on avaldanud soovi näidata üles oma osavõtlikkust ja vennalikku armastust ning toetada oma piskuga häid sõpru.
Koguduse õpetaja ja juhatus on otsustanud avada korjanduse sõprade toetuseks Ylivieska pühakoja taasrajamisel. Selleks saab kasutada 10. juunini k.a EELK Aegviidu Aleksandri koguduse arvet EE502200001120197779 märgusõna all Ylivieska kiriku taastamiseks. Seejärel võetakse kõik ülekanded ja annetused kokku ning kantakse üle Ylivieska kogudusele.
Ülestõusmispüha korjandusest Aegviidu kirikus laekus Ylivieska kiriku taastamiseks 117 eurot.
Apostel Paulus ütleb kirjas galaatlastele 6:2: «Kandke üksteise koormaid, nõnda te täidate Kristuse seadust.»
Tõnu Linnasmäe,
Aegviidu Aleksandri koguduse õpetaja
Loe samal teemal ka 4. lk.

Tee mind terveks, Issand, siis ma saan terveks; aita mind, siis ma saan abi. (Jr 17:14)