Esileht » Uudis » Uudised »

Kõrge külaline Roomast

11.05.2016 | | Rubriik: Uudised

ParolinEilsest viibib Eestis Püha Tooli riigisekretär kardinal Pietro Parolin (fotol). Võib öelda, et tegemist on Vatikani või õigemini kogu roomakatoliku kiriku peaministriga. Visiidiga märgitakse ära Eesti Vabariigi ja Püha Tooli vaheliste diplomaatiliste suhete taastamise 25. aastapäev. Nii kõrget Vatikani ametiisikut pole Eestis käinud 1993. aastast saadik, mil toimus paavst Johannes Paulus II visiit.
Eile kohtus riigisekretär Parolin president Toomas Hendrik Ilvese, riigikogu esimehe Eiki Nestori, peaminister Taavi Rõivase ja välisminister Marina Kaljurannaga. Kavas oli arutada kahepoolseid suhteid, rändekriisi, kliimamuutust, humanitaar- ja arenguabi, olukorda Vahemere regioonis ning julgeolekuküsimusi. Pärastlõunal kohtus Parolin Tallinna toomkirikus Eesti Kirikute Nõukogu liikmeskirikute esindajatega ja osales oikumeenilisel palvusel. Õhtul pühitses ta Tallinna katoliku kirikus missat.
Täna viibib kõrge külaline Tartus. Pärast missat siinses katoliku kirikus ja külaskäiku katoliku kooli on kell 12 kavas tema avalik loeng Tartu ülikooli aulas teemal «Püha Tooli diplomaatiline tegevus rahu teenistuses» (inglise keeles). Otseülekannet sellest on võimalik jälgida Tartu ülikooli televisiooni kodulehel (www.uttv.ee). Parolin kohtub ka Tartu linnapea Urmas Klaasi ja Tartu ülikooli rektori Volli Kalmuga. Kella nelja paiku külastab kõrge vaimulik ja riigitegelane Valga katoliku kirikut ja jätkab siis oma teed Riia suunas.
61aastane Parolin on Püha Tooli välisteenistuses 1986. aastast. Ta on töötanud diplomaadina Nigeerias, Mehhikos ja Venezuelas ning paistnud silma ka tegevusega tuumadesarmeerimise valdkonnas. Püha Tooli kardinaliks-riigisekretäriks määrati Parolin 2013 ja järgmisel aastal sai temast kardinalide kolleegiumi liige.
Rain Soosaar

Inimese Poeg on tulnud otsima ja päästma kadunut. (Lk 19:10)