Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Kordaläinud talgupäeval riisuti ka kirikuaias

17.05.2019 | | Rubriik: Kirikuelu
jaani

Viljandi Jaani koguduse talgulised värvisid üle ka kiriku ees oleva silla. Internet

Üle-eestilist „Teeme ära!“ talgupäeva peeti tänavu 4. mail. Kaasa lõid ka kümned kogudused.

„Teeme ära!“ kodulehe järgi korraldati talgupäeva raames talguid kokku 2051, millest võttis osa vähemalt 44 046 inimest. Enim talguid toimus Harjumaal ja Tallinnas, kus 465 talgupaigas osales kokku 14 413 inimest. Saaremaa paistis aga silma selle poolest, et seal lõi kaasa iga kümnes maakonna elanik.
Ettevõtmisega liitus sellelgi aastal teiste seas ka kümneid kogudusi. „Teeme ära!“ veebilehel olevate kirjelduste põhjal tegeldi põhiliselt kiriku või kalmistu ümbruse korrastamisega, eriti lehtede riisumisega ning okste ja prahi koristamisega. Samuti võeti ette suurpuhastusi pühakojas või kogudusemajas, varuti ja pandi riita küttepuid jne. Tänutäheks tehtud töö eest oli talgulistel mitmel pool võimalik vaimuliku juhtimisel kirikuga tutvuda ning mõnikord tornigi ronida.
„Teeme ära!” kodulehel mainitakse tänavuste värvikamate ja muidu esiletõstmist väärivate talgute seas ära aga Risti koguduse omad. Märgitakse nimelt, et lisaks kirikuümbruse korrastamisele tehti korda ka kiriku torn, kus juunis on kavas avada kohvik.
„Teeme ära!“ staabi hinnangul läks tänavune üle-eestiline talgupäev igati korda, ehkki talguid ja osavõtjaid oli mullusest veidi vähem. „Tänane päev kinnitas taas eestimaalaste head tahet ja meie kodanikuühiskonna tugevat tervist. Talgupäeval on mingi eriline vägi, mis ilmutab end korra aastas kümnete tuhandete inimeste aktiivse panustamise kaudu,“ vahendab koduleht talgupäeva eestvedaja Tarmo Tüüri sõnu.
Mitte kõik „Teeme ära!“ talgud ei toimunud siiski 4. mail, vaid mõnel muul kohalikele sobivamal päeval. Näiteks Kambja ja Saarde kiriku juures olid need kavas möödunud laupäeval. Lisaks lükati mõned talgud edasi ka 4. mail olnud külma ja heitliku ilma pärast. Järgmine suur üle-eestiline talgupäev on aga kavas 2. mail 2020. aastal.
Rain Soosaar

Inimese Poeg on tulnud otsima ja päästma kadunut. (Lk 19:10)