Esileht » Uudis » Uudised »

Koraalimaratonil lauldakse 36 tundi järjest

09.08.2017 | | Rubriik: Uudised

Ref500_logo_tsitaadigaHaapsalu Jaani kirikus algab taasiseseisvumispäeva, 20. augusti hommikul kell 8 palvusega koraalimaraton, kus osalevad kõik EELK praostkonnad.

Piiskop Tiit Salumäe kutsub kõiki laulma või kuulama. Kokku lauldakse kahe päeva ja ühe ööga läbi „Kiriku laulu- ja palveraamatu“ (KLPR) kõik 484 laulu. Tegu on erilise üritusega, kus lauldakse katkematu heliga, et püstitada seeläbi rekord.
Koraalimaraton, mis on pühendatud reformatsiooni 500. aastapäevale, on seotud ka kiriku uue lauluraamatu tulemisega. Praegu kirikus kasutusel olev lauluraamat on 25 aastat vana. Uue lauluraamatu komisjon on tööle asunud ja nii soovib Haapsalu kogudus veel kord tutvustada laule, mis praeguse raamatu sees on, enne kui see kasutuselt maha läheb. Piiskop Salumäe sõnul võtab uue lauluraamatu koostamine küll vähemalt kümme aastat aega.
Pühapäeval lauldakse Jaani kirikus, õhtul kell kaheksa sammutakse protsessioonis toomkirikusse, kus laulmine läheb edasi ja kestab esmaspäeva õhtuni. Igale praostkonnale on lauludeks eraldatud kolm tundi. Osa praostkondi on lubanud tulla kohale erinevate soolopillidega. Koraalimaraton algab vastavalt KLPR avalauludega, mis on advendi- ja jõululaulud, ja nii liigutakse edasi läbi teemavaldkondade, kuni jõutakse KLPR viimaste lauludeni, mis on pühendatud ühiskonnale ja õiglusele, reisile ja võõrsil olekule.
Pühapäeva öösel laulavad toomkirikus Valga ja Võru praostkond, aga kõige sügavamas öös kella kahest viieni on eeslauljad Eerik Jõks, Lia ja Lea Salumäe.
Koraalimaraton lõpeb esmaspäeva õhtul kell 20 lõpumissaga toomkirikus, kus teenivad peapiiskop Urmas Viilma, piiskop Tiit Salumäe ja organist Lia Salumäe. Maraton toimub Eestis tänavu kolmandat korda. Esimene koraalimaraton peeti Viljandis 2002. aastal, teine Haapsalus 2011. aastal.
Sirje Semm

Laulge Issandale uus laul, sest ta on teinud imetegusid. (Ps 98:1)