Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Kõpu kirik on pakitud tellingutesse

20.08.2014 | | Rubriik: Kirikuelu

Korras kirik ja hooldatud kirikuaed edastab avalikkusele mõjusa sõnumi, teatakse Viljandi külje all Kõpu kirikus, kus on käimas viimase saja aasta suuremad ehitustööd.

Kelle tee Kõpust viimasel kevadel-suvel läbi viinud, on võinud oma silmaga tunnistada, et kiriku juures suuri tegusid tehakse. Torn on tellingutes ning Rändmeistri OÜ töömehed ametis.
Nähtut kommenteerima palutud õpetaja Hedi Vilumaa kinnitab eeltoodut, nimetades, et Kõpu kirikus hakkavad lõpule jõudma suuremahulised remonditööd, mida julgelt viimase saja aasta suuremaks võib hinnata. Projekt maksab tema sõnul kokku ligikaudu 85 000 eurot. Suurim toetus, 77 000 eurot, on laekunud PRIA Lea­der-meetmest, omaosalust on aidanud katta muinsuskaitseamet, aga õpetaja rõhutab ka koguduse oma panust, mis ainult ja alati ei ole rahas mõõdetav.
Vilumaa selgitusel on restaureeritud tornikiivri kandetalastik ning korrastatud pööning ja kiriku küttesüsteem. Tööd on lõppfaasi jõudmas fassaadi juures, kus lagunes mitte ainult krohv, vaid ka müüritis, millest kivid välja kukkusid. «Nüüd on oht möödas ja sein korras ning kirikusse sisenemine taas ohutu ja kaunis,» kinnitab õpetaja, täpsustades, et koos müüri- ja krohviparandustega restaureeritakse torni ja külgehitiste aknad ja kiriku peauks.
«Soov on korrastada ka pikihoone fassaad, lisaks plaanime kirikupargi rekonstrueerida,» tutvustab õpetaja Vilumaa koguduse tulevikuplaane, lisades, et selleks on vaja koguda juurde paarkümmend tuhat eurot.
Liina Raudvassar

Tuleb inimesi idast ja läänest, põhjast ja lõunast, ja nad istuvad lauas Jumala riigis. (Lk 13:29)