Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Kõpu kihelkonna päev

09.07.2015 | | Rubriik: Teated

1. augustil peetakse Kõpu kirikus kihelkonnapäeva.
Kl 10 algab giidiga ringkäik kalmistul, kl 12 on päeva avamine, tervitused ja konverents. Kl 14.30–16 pakutakse suppi Suure-Kõpu mõisas ja kl 16 on kirikus kontsert.
Konverentsil peavad ettekande Eesti Kunstiakadeemia emeriitprofessor, tekstiilikunstnik, kunstipärandi hoidja ja koguja, kauaaegne Eesti kunstiakadeemia ning TÜ Viljandi kultuuriakadeemia õppejõud Anu Raud – «Kihelkonna ja kogukonna vaimust»; Tartu praostkonna praost, Tartu Peetri koguduse õpetaja ja Villem Reimani Kolleegiumi juhatuse esimees Ants Tooming – «Villem Reiman, algataja» ja Kõpu Peetri koguduse õpetaja Hedi Vilumaa – «Kõpu kihelkond üle sajandi».
Kirikus on avatud näitused «Taimed – tähendusega märgid kunstis», «Igaviku märgid – sümbolitesse talletatud tarkus», «Kõpu Peetri kirik – 190» ja «Kõpu kihelkonna minevik ja tänapäev». Kirik on avatud kl 11–18.
Suure-Kõpu mõisas toimub külastusmäng «Unustatud mõisad», igal täistunnil giidiga ekskursioon. Avatud on kohvik, näitus «Kõpu mustrid ja värvid», näha saab Kõpu ja Puiatu kooli õpilastöid. Avatud on külastuskeskus.

Jumal teeb nähtavaks oma armastuse meie vastu sellega, et Kristus suri meie eest, kui me olime alles patused. (Rm 5:8)