Esileht » Uudis » Uudised »

Koostöös Põhja-Elbe kirikuga

05.02.2004 | | Rubriik: Uudised

29.–30. jaanuarini viibisid Eestis Põhja-Elbe luterliku kiriku esindajad. Kahe päeva jooksul kohtuti konsistooriumi ning SA Tartu Jaani Kirik esindajatega, et arutada ühisprojekte.
Konsistooriumi peasekretäri Tiit Pädami sõnul oli tegu töövisiidiga. Toimus EELK palga- ja pensionitoetuskassa fondi koosolek, peeti läbirääkimisi Tartu Jaani kiriku toetuse osas ning arutleti Eesti kiriku majandusstrateegiate üle. Pädam ütles, et räägiti ka teiste projektide üle, kuhu on vaja kaasata saksa kompetentsi.
Delegatsiooni liige, Põhja-Elbe kiriku peanõunik Rut Rohrandt kohtus reedel TÜ usuteaduskonna dekaani Riho Altnurmega. Delegatsiooni liikmetena külastasid Eestit Henning Kramer, Wolfgang Koch ja Wilhelm Poser Põhja-Elbe kirikust, lisaks Henrik Nielsen Anderson Kieli panga esindajana.
SA Tartu Jaani Kirik juhatuse esimees Roman Levin ütles, et kohtumisel saksa kirikutegelastega arutati konkreetselt Jaani kiriku sisekujunduse küsimust. Olemasolevasse eskiisi tehti ühiselt mõni parandus ning järgmisel kohtumisel 19. veebruaril antakse aru tööde käigust. Levini sõnul kohtutakse Põhja-Elbe kiriku esindajate kui peasponsoritega keskmiselt kaks korda aastas.
EELK sõlmis koostööleppe Põhja-Elbe evangeelse luterliku kirikuga 26. novembril 2002, kuid praktiline koostöö on kestnud alates 1986. aastast.
Kristel Neitsov

Tuleb inimesi idast ja läänest, põhjast ja lõunast, ja nad istuvad lauas Jumala riigis. (Lk 13:29)