Esileht » Elu ja Inimesed » Persoon kaasajast »

Koostööprojekti algataja pälvis tunnustuse

16.05.2018 | | Rubriik: Persoon kaasajast

Politseikaplan Tõnis Kark pälvis EELK aukirja.
Kätlin Liimets

2015. aastast politsei- ja piirivalveameti Põhja prefektuuri kaplanina teeninud Tõnis Kark pälvis EELK aukirja.

Politsei- ja piirivalveameti peakaplan Valdo Lust ütles Eesti Kirikule, et esitas kaplan Tõnis Kargi aukirja saaja kandidaadiks seoses tema algatatud ja läbi viidud „Vägivallatu pere“ juhtprojektiga.
Projekt toimus koostöös EELK ning politsei- ja piirivalveametiga. Selle raames külastasid kaplanid koos kohalike piirkonnapolitseinikega kogudusi, et jagada ennetavat sõnumit perevägivalla vastu. Projekti olid kaasatud Kaitseliidu, PPA ja kaitseväe kaplanid.
„Tõnis Kark on suur käivitaja ja tohutu energiaga inimene. Kui ta midagi ette võtab, siis ka pühendub jäägitult, säästmata puhkusepäevi ning puhkehetki. Ta kohtus projekti raames paljudega ja suutis kaasata väga erinevaid partnereid,“ tunnustas Valdo Lust.
Kaplan Tõnis Kark ütles, et tunnustus on talle suur au ja rõõm. „Jäin juhtprojektiga väga rahule, väisasime 35 kogudust. Projekt on saanud heakskiidu ka Eesti Kirikute Nõukogult ja sellega jätkatakse teistes kirikutes vastavalt võimalustele, mis sobivad kokku iga kiriku traditsioonidega. Nüüd oleks vaja, et tuleks uus politseikaplan, kes seda tööd edasi viiks,“ sõnas Kark, kes on otsustanud jätkata vaimulikku teenimist kaitseväe kap­lanina. „Kandideerisin kaitseväe toetusteenuste keskuse kaplaniks. Minu tööks saab vigastatud ja haavatud sõjameeste hingehoid,“ lisas ta.
Tõnis Kark on sündinud 1978. aastal Rakveres. Ta on ristitud ja konfirmeeritud 1999. aastal Tartu Pauluse kirikus. Lõpetas bakalaureuseõppe Tartu ülikooli usuteaduskonnas 2005. aastal ja õppis pastoraalseminaris 2009–2010. Diakoniks ordineeriti 11.07.2007 ja preestriks 04.07.2010. Aukirja pälvinu on töötanud kaitseväe Tapa väljaõppekeskuse kaplani ja mereväekaplanina. 2015. aastast politseikaplan. On töötanud näitleja ja raadiodiktorina. Kuulub korporatsiooni Fraternitas Liviensis ja pälvis 2011. aastal EELK tänukirja.
Kätlin Liimets

Igaühelt, kellele on antud palju, nõutakse palju, ja kelle hoolde on jäetud palju, sellelt küsitakse veel rohkem. (Lk 12:48)