Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Koostööleping Ackermanni tööde uurimiseks

19.04.2017 | | Rubriik: Kirikuelu

Lepingut allkirjastavad (vasakult) Sirje Helme, Urmas Viilma ja Mart Kalm.
Tiiu Pikkur

11. aprillil allkirjastasid peapiiskop Urmas Viilma, Eesti kunstiakadeemia rektor Mart Kalm ja Eesti Kunstimuuseumi juhatuse liige Sirje Helme Tallinna toomkirikus koostöölepingu teadusliku uurimisprojekti „Christian Ackermann – Tallinna Pheidias, ülbe ja andekas“ korraldamiseks.

Koostöölepingu eesmärgiks on muuta kunstimuuseumi ja kunstiakadeemia spetsialistide uurimistöö pühakodades efektiivsemaks, kasvatada projekti sotsiaalset ja materiaalset kandepinda ning intensiivistada infovahetust asutuste, uurijate ja avalikkuse vahel.
Tallinna toomkiriku altariseina (1696) juurest n-ö õhinapõhiselt alanud uurimistöö on saanud avalikkuselt palju tähelepanu, eriti just tänu ainulaadsetele tellingutele, mis on teinud võimalikuks altariseina lähemalt uurida nii spetsialistidel kui ka lihtsalt huvilistel. Praegu jätkatakse tööd toomkiriku kantsli juures. Järge ootab Niguliste kirikus paikneva Tallinna Rootsi-Mihkli kiriku baptisteerium.
Suvel toimuvad Karuse kiriku altariseina ja kantsli ning Martna ja Türi kiriku altariseina uuringud, millega kaasnevad ka mitmed publikuprogrammid. Uurimisgrupp eesotsas koordinaatorite kunstiajaloolase Tiina-Mall Kreemi (Eesti Kunstimuuseum) ja konservaator Hilkka Hiiopiga (Eesti kunstiakadeemia) sõidab oma kolleegide kutsel ka Lätti, et vaadata üle Ackermannile omistatud Gaiku kiriku altarisein.
Eesti barokiajastu skandaalseima ja andekaima puunikerdaja Christian Ackermanni loomingu uurimise projekt kestab kolm aastat ja lõpeb suurnäitusega.
Tiiu Pikkur

Vaata, sulle tuleb sinu kuningas, õiglane ja aitaja! (Sk 9:9)