Esileht » Elu ja Inimesed » Kultuurielu »

Koostöö kandis ilusat vilja

15.01.2020 | | Rubriik: Kultuurielu

Lood JeesusestEesti Piibliselts andis jõulude eel välja raamatu „Lood Jee­susest“ (fotol).

Eesti Apostlik-Õigeusu Kiriku esimesest koostööst Eesti Piibliseltsiga on jõudnud nii eesti kui ka vene keelt kõnelejate lugemislauale tõeliselt kaunis raamat lugudega Jee­susest. See on ühtaegu pildiraamat, sest igat viitkümmet Jeesusega seotud lugu illustreerib serbia kunstniku Aleksander Popovi joonistus.
Tallinna ja kogu Eesti metropoliit Stefanus kirjutab raamatu eessõnas: „Raamatu eesmärk on tutvustada Jee­suse eluteed evangeeliumide järgi. Teos on mõeldud nii lastele kui ka tervele perele. See on vaimne teekond, mis jutustab evangeeliumist ja mille sihiks on aidata kohtuda Kristusega, kuulata Teda ja järgneda Talle. Lühidalt – selle raamatu mõte on toita lugeja usku otsesel ja tänapäevasel viisil ning eelkõige äratada rõõmu Jumala üle.“
Eesti Piibliseltsi peasekretär Jaan Bärenson ütleb, et selts oli juba pikalt mõelnud välja anda ortodoksse suunitlusega raamatut. Juba mitmesse keelde tõlgitud Vene piibliseltsi väljaanne aastast 2016 osutus sobivaks ja raamatu põhjal anti välja ka viimased jõulumargid. Küll tehti raamatule uus kujundus, lähtudes meie kultuuritraditsioonist – tekstide juurde jäeti rohkem vaba ruumi.
Raamat on hea abiline saamaks lühikest üle­vaadet Jeesuse sünnist, tema imetegudest, viimasest õhtusöömaajast, ristilöömisest ja ülestõusmisest ning on väga lapsesõbralik.
Raamatut saab piibliseltsist Tallinnast, Logose raamatupoest ja peaks sel nädalal jõudma müüki ka Pauluse raamatupoodi Tartusse. Läinud reedel avas Eesti Piibliselts aga Kuusalu vallas Kolga muuseumis näituse „Pühakiri – käsikirjast emakeelse Piiblini“. Näitus jääb avatuks märtsi lõpuni.
Rita Puidet

Ükski, kes on pannud käe adra külge ja siis vaatab tagasi, ei kõlba Jumala riigile! (Lk 9:62)