Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Koostöö ja veel kord koostöö

28.04.2021 | | Rubriik: Kirikuelu
Kirikumuusika liidu lähiaastate tähtsaim ülesanne on koostada kirikule uus lauluraamat. Arhiiv.

Just koostöö ja mõistev suhtumine on need märksõnad, mida kirikumuusika liidu möödunudnädalaselt koosolekult tahaks esile tõsta.

Liidu juhatuse esimees Tuuliki Jürjo andis veebi teel toimunud koosolekul ülevaate möödunud aasta tegevusest ja kuigi aasta oli keeruline, toimusid kõik kontserdisarja „Mu süda, ärka üles“ kavandatud kontserdid. Osa algselt maisse plaanitud esinemisi lükkus edasi, ent lõpuks võis rahule jääda – kõik sai tehtud. Samuti on rõõmustav, et majanduslikult jäädi kolme tuhande ja enama euroga plussi. Ja revisjonikomisjoni esimees Kahro Kivilo kiitis ülimalt hästi vormistatud aruande eest.

Rõõmusõnumi tõi kirikumuusikutele Kaie Tanner, kes kinnitas, et poole koorijuhtide palgast annab riik, kui täita rahvakultuuri keskuse lehel vastav taotlus. Täpsemat infot leiab kooriühingu lehelt. Tanner sõnas küll, et esmapilgul tundub taotluse täitmine keeruline, aga on siiski tehtav ja toob kogudustele rahalist tuge. Esimene taotlusvoor on lõppenud ja palgatoetust soovis koorijuhile üheksa kogudust. „See on hea märk, et kogudustes pole töö päris seisma jäänud,“ sõnas Tanner.

Üks oodatumaid ettekandeid oli kindlasti uut aruandlust puudutav ja selle pidas asekantsler Ülle Keel. Ta näitas praktiliselt, kuidas on võimalik ise tabeleid koostada, ja sõnas, et uue veebipõhise keskkonna loomisel oli kirikumuusika liit eriti koostöövalmis. 

Muidugi huvitab kõiki uue lauluraamatu projekt ja ülevaate sellest andis Sigrid Põld, kes tänas, et inimesed aitavad projekti edenemisele tohutult kaasa. Murekohaks on graafikus püsimine, sest 1. märtsiks 2022 peab laulude nimekiri valmis olema. Peatselt, juba 15. mail lõpeb koraalide konkursile esitamise tähtaeg.

Kirikumuusikutel on tõesti kiire aeg – koostamisel on orelite andmebaas. Sellest tegi ülevaate Anneli Klaus, tuues välja, et meie vileoreleid väärtustades on kultuurkapital ettevõtmist toetanud. Orelitemaatikat puudutavad leheküljed hakkavad aga ilmuma Eesti Kirikus. Kirikumuusikute konverents on plaanitud pidada oktoobris Harjumaal, täpsemalt sai sellest kuulda Pille Metssonilt. Registreerimine avatakse augusti lõpus. Kõigile soovis kirikuvalitsuse nimel armastust, kannatlikkust ja leidlikkust jumalateenistuselu ja kirikumuusika komisjoni esimees Marko Tiitus.

Rita Puidet

Ära lase kurjal võitu saada enese üle, vaid võida sina kuri heaga! (Rm 12:21)