Esileht » Elu ja Inimesed » Persoon kaasajast »

Koosmeeles ja tänus üheskoos kogudust teenides

04.01.2012 | | Rubriik: Persoon kaasajast

Lia ja Tiit Salumäe olid johannesepäeval koguduse keskel tänu ja tunnustust vastu võtmas. Arvo Tarmula, Lääne Elu

Nimipühaku Johannese päeva tähistas Haapsalu kogudus traditsiooniliselt.

Päeva peakangelased evangelist Johannese kõrval olid just eelmisel päeval Iisraelist saabunud õpetaja Tiit Salumäe ja koguduse muusikajuht Lia Salumäe. Linnapea Urmas Sukles ütles õpetaja Salumäed 60. sünnipäeval õnnitledes, et «Tiit on olnud Haapsalu linna au, mõistus ja südametunnistus». Oma õnnesoovid andsid üle ka peapiiskop Andres Põder ja piiskop Einar Soone, Eesti Piibliselts, Soome sõpruskogudus ja õpetaja Veli-Matti Hynninen, Haapsalu koguduse liikmed, Lääne praostkonna abipraost Leevi Reinaru ning ametivennad, sõbrad ja kaasteelised.
Tänukõnes ütles praost Salumäe, et elus millegi kordasaatmiseks on kõige tähtsam koostegutsemine ja koosmeel ning häid inimesi on tema kõrvale ikka jagunud. Nagu ka valgust kõige pimedamastki läbiminekul.
Koguduse selle aasta teenetemärgi, kullatud metallist ladina risti, mille peal hõbedane lendutõusev kotkas, evangelist püha Johannese sümbol, sai koguduse muusikajuht ja organist Lia Salumäe. Koos juhatuse esimehe Madis Kütiga teeneteristi üle andes rõhutas õpetaja Lia Salumäe erilist panust lauluraamatuaasta koraalimaratoni läbiviimisel Haapsalu toomkirikus.
Kontsertaktusel 27. detsembril toomkirikus laulis Mati Palm, keda saatis orelil Piret Aidulo.
Sirje Semm

Inimese Poeg on tulnud otsima ja päästma kadunut. (Lk 19:10)