Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Koorilauluvõistlus kloostris ja parim keeletegu

22.02.2010 | | Rubriik: Kirikuelu, Uudised

Kammerkoor Voces Musicales Endrik Üksvärava juhtimisel esitas Pirita kloostri kabelis Taaveti laulude uustõlke sõnadele loodud koorilaule. Foto: erakoguVello Salo ja Indrek Hirve uustõlge Taaveti lauludest on innustanud heliloojaid ja pürgib parimale keeleteo auhinnale.
Eesti Heliloojate Liidu ja Pirita kloostri heliloomingukonkursile saabus 22 laulu 21 autorilt.
Oma võistlustööd saatsid Mari Amor, Ahti H. Bachblum, Kaido Janke, Riivo Jõgi, Liis Jürgens, Sirje Kaasik, Tõnis Kaumann, Heli Kendra, Tiina Kiilaspää, Aare Kruusimäe, Kadri Laanes, Riho Esko Maimets, Kristo Matson, Erki Meister, Hideyuki Nishimura, Evelin Seppar, Martin J. Sildos, Kadi Uibo, Pärt Uusberg, Age Veeroos ja Mari Vihmand.
Kontserdile Pirita kloostri kabelis, kus esines kammerkoor Voces Musicales Endrik Üksvärava juhtimisel, valiti välja järgmised nominendid: Riivo Jõgi «Taaveti laul nr 103» (meeskoorile), Kristo Matsoni «Psalm 131», Evelin Seppari «Taaveti laul nr 88», Mari Amori «Jehoova valitseb – toredus ta rüü!», Liis Jürgensi «Taaveti laul: Ei ole uhke mu süda», Martin J. Sildosi «Taaveti laul nr 146», Pärt Uusbergi «Taaveti psalm nr 121» ja Tõnis Kaumanni «Paabeli jõgede kaldail».
Lisaks pakuti kuulamiseks Cyrillus Kreegi loomingut: «Kui armsad on su hooned», «Õnnis on inimene», «Taaveti laul nr 141» ja «Taaveti laul nr 121».
Žürii, koosseisus Olav Ehala, Ene Üleoja, Veljo Tormis, Iris Oja, Margo Kõlar ja Ülo Krigul, andis I preemia ja 13 000 krooni Pärt Uusbergile, II koha 10 000 krooniga pälvis Mari Amor ning III preemia, mille võidusummaks oli 7000 krooni, läks Martin J. Sildosele. Samuti rahalised eripreemiad anti Tõnis Kaumannile ja Evelin Sepparile.
Kirjastuselt Maarjamaa 2009. a ilmunud «Psalmid» Vello Salo ja Indrek Hirve uustõlkes on pälvinud laialdast tähelepanu. Tänu viimasele heliloomingukonkursile on Taaveti laulud rikastanud lauluvaramut. Lisaks on tõlge esitatud 2009. a parima eesti keelt väärtustava teo ja selle tegija üheks kandidaadiks kuuest. Kuni 10. märtsini on võimalik haridusministeeriumi kodulehel aadressil www.hm.ee/keeletegu2009 anda oma hääl parima keeleteo eest.
Eesti Kirik

See ongi võit, mis on võitnud ära maailma – meie usk. (1Jh 5:4c)