Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Koolitus „Lepituseni iseenda eluga“

20.11.2019 | | Rubriik: Teated

Usuteaduse instituut kutsub osalema koolitusel „Lepituseni iseenda eluga“. Koolitus toimub 28. novembril Tallinnas Pühavaimu 6.
Koolituse viib läbi Saara Kinnunen.
Saara Kinnunen on Vaasast pärit sotsiaalpsühholoog ja psühhoterapeut. Ta on töötanud Vaasa koguduste ühenduse perenõustamiskeskuses ning viinud läbi koolitusi kasvatuse, peretöö ja nõustamise ning inimsuhete ja hingehoiu teemadel. Ta on kirjutanud mitukümmend raamatu, millest eesti keeles on ilmunud kolm: „Las ma olen laps“, „Leivad ühes kapis“ ning äsja ilmunud „Eluga rahul“.
Koolitusele on oodatud kõik hingehoiu ja nõustamisega tegelevad inimesed.
Koolituse eesmärk on avada erinevaid vaatenurki hingehaavade mõjust inimese elule ja nendega toimetulekust.
Mõnele on minevik jõuallikas, mõnele koorem. Lapsepõlvest kaasa saadud teemoon võib olla piiratud. Elu jagab hoope ja unistused purunevad. Saadud kogemused mõjutavad meeleolu, elujõudu, inimsuhteid, mina-pilti ja suhtumist iseendasse. Elu jooksul kogetud halb avaldub masendusena, väsimusena, rõõmutusena või survena. Käsitlemata probleemid ja tõrjutud tunded viivad jõu.
Minevikku ei saa muuta, aga sellega saab leppida. Hingehoius püütakse kõrvaldada psüühilise ja vaimse kasvamise takistusi, et inimene võiks elada oma elu paremini ja tähendusrikkamalt, nii nagu Jumal teda on loonud elama ning et ta võiks kasvada oma suhetes Jumala, iseenda ja kaasinimestega.
Koolitusel käsitletavad teemad: inimese sügavaimad igatsused ja hingehaavad; toimetulek elu pettumustega; ohvrist vastutusvõimeliseks täiskasvanuks; kahetsus ja andeksandmine lepituse võtmetena.
Koolitus toimub kell 10–17 soome keeles tõlkega eesti keelde.
Koolitustasu 18 € sisaldab koolituse ja lõunasöögi. Registreeruda hiljemalt 24. novembriks.
Info: Kerstin Kask, tel 553 0399 või kerstin.kask@eelk.ee.

Ükski, kes on pannud käe adra külge ja siis vaatab tagasi, ei kõlba Jumala riigile! (Lk 9:62)