Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Esileht »

Koolitamas kaadrit kirikule

26.10.2011 | | Rubriik: Esileht, Kirikuelu

Piiblitundi asub pidama Martin Lall (laua otsas), temast vasakul Ervin Lillepea ja Andrus Mõttus ning paremal Georg Glaase ja Kalle Kõiv. Arhiiv
Pastoraalseminari diakonikursus päädis 18. oktoobril eksamiga, mille sooritajad kvalifitseeruvad EELK diakoni ametisse.

Pastoraalseminari juhataja assistent Liina Sander vahendas Eesti Kirikule, et kõik viis diakonikandidaati läbisid mais alanud kursuse ning äsja toimunud eksami edukalt ja on igati valmis võtma vastu diakoniordinatsiooni ning suunduma mõnda EELK kogudusse, kuhu neid teenima oodatakse.
Tartu Pauluse koguduse lähetusega osalesid diakonikoolitusel Joona Toivanen, Hannu Keskinen ja Andrus Mõttus.
Mõttus on oma grupist esimesena saanud diakoniordinatsiooni, teenib diakonina Tartu praostkonda kuuluvat Kambja kogudust ning jätkab õpinguid pastoraalseminari ettevalmistusrühmas õpetajaameti kandidaadina sooviga jõuda preestriordinatsioonini.
Veel sooritas diakonieksami Küllike Valk Tallinna Kaarli ja Aivar Villems Mustamäe Maarja Magdaleena kogudusest.
EELK noorima koguduse õpetaja Tiina Klement kinnitas, et 63 000 elanikuga Mustamäel vaimulikule juba tööd jaguks, kas kasvav kogudus lisaks õpetajale ka diakoni suudab palgata, sõltub aga majanduslikest kalkulatsioonidest.
Hetkel on lahtine, kas Mustamäe kogudus soovib oma endist juhatuse esimeest Aivar Villemsit, keda tunneb loomingulise ning aktiivse kristlasena, endale diakoniks.
1993. aastast kogudusetöös olnud Villems kinnitab oma soovi panustada EELK teenimisse diakonina, kas kodukoguduses Mustamäel või kuskil mujal, jätab ta vagalt Jumala plaani osaks.
Usuteaduse instituudi pastoraalseminari 17. õpperühma on eksami pro venia concionandi sooritamise järel vastu võetud diakon mag Georg Glaase ja diakon mag Martin Lall. Ervin Lillepea, Kalle Kõiv ning diakonid Kaido Metsoja ja Andrus Mõttus on asunud õppima pastoraalseminari ettevalmistusrühma.
Esimene sessioon, kus keskenduti homileetika, liturgia ja muinsuskaitse teemadele ning loodi osaduslikku vaimsust ühistes palve- ja piiblitundides, kulges assistent Liina Sanderi sõnul plaanipäraselt.
Ta lisab: «Oleme kogudustele väga tänulikud, kui oma eestpalvetes kannate Jumala ette meie kiriku tulevased vaimulikud ning pastoraalseminari töö tervikuna.»
Pastoraalseminar UI osana korraldab kutseõpet ettevalmistusena tulevasele vaimulikule EELKs. Seminari astumiseks tuleb sooritada eksam pro venia concionandi, mis annab Jumala sõna kuulutamise õiguse meie kirikus, ja aastase õppe järel tuleb läbida eksam pro ministerio, mis on eelduseks õpetajaordinatsiooniks. 
Liina Raudvassar

Heitke kõik oma mure Tema peale, sest Tema peab hoolt teie eest. (1Pt 5:7)