Esileht » Uudis » Uudised »

Kooli lõpetavad noored teoloogid

27.06.2018 | | Rubriik: Uudised

Pärast üheksat aastat annab Meeli Tankler (paremal) metodisti kiriku seminari rektori ameti üle Külli Tõnistele.
Internet

Lisaks EELK kõrgkoolile ning Tartu ülikoolile toimus ka Eesti metodistide ja baptistide kõrgkoolis lõpuaktus, kus lõpudiplomid anti kätte uuele teoloogide põlvkonnale.

1994. aastal loodud Eesti Metodisti Kiriku teoloogilises seminaris on võimalik õppida eesti ja vene keeles. XX lennu lõpuaktus toimus 15. juunil, kus rakendusliku kõrghariduse diplomid said misjoni ja teoloogia õppekaval 13 lõpetajat eri riikidest ja kogudustest, nende hulgas kaks cum laude lõpetajat.
Kooli lõpetasid: Oleksii Bulat, Zhanna Bulat, Kaire Lotamõis, Olavi Laur, Meelis Maikalu, Iya Markovich, Maiu Medri, Markko Põld, Izrail Kirillov, Triin Tarendi, Eivin Toodo, Veikko Võsu ja Alur Õunpuu.
Aktuse muutis eriliseks tõik, et rektorina oli veel ametis üheksa aastat kooli juhtinud dr Meeli Tankler, kuna juba 1. augustist asub ametisse konkursi korras uueks rektoriks saanud dr Külli Tõniste. Tõniste on seminari vilistlane, kes pärast lõpetamist jätkas õpinguid USAs Asbury teoloogilises seminaris ja doktoritöö kaitses 2010. a Londoni teoloogiakoolis Bruneli ülikooli juures.
Baptistide koguduste liidu kõrgema usuteadusliku seminari (KUS) lõpetasid tänavu Meelis Allsalu, Priidu Ellam, Priit Keel, Elina Kivinukk, Janne Kütimaa (cum laude), Kaur Paldre, Alland Parman ja Ago Tallermaa.
KUSi järgmise õppeaasta vastuvõtuvestlused toimuvad 6. augustil Tallinnas ja 22. augustil Tartus (lisainfo kus.tartu.ee).
Liina Raudvassar

Järelikult ei ole te nüüd enam võõrad ja majalised, vaid pühade kaaskodanikud ja Jumala kodakondsed. (Ef 2:19)