Esileht » Uudis » Uudised »

Konverentside ettekanded EELK kodulehel

17.01.2018 | | Rubriik: Uudised

Mullu, mil tähistasime kiriku 100. ja reformatsiooni 500. aastapäeva, toimus palju huvitavaid üritusi. Alates 12. jaanuarist on EELK kodulehele (www.eelk.ee) koondatud juubeliaastal toimunud konverentsidel peetud ettekannete materjalid. Lugeda saab valikut EELK juubelikonverentsi ja konverentside „Reformatsiooni viljad ja väljakutsed“ ning „Konfliktist osaduseni“ ettekannetest. Osa materjale on ilmunud eelnevalt meediaväljaannetes, suurem osa on laetud üles EELK kodulehele ja nendele on lugejail juurdepääs esmakordne.
EELK juubelikongress toimus 26. ja 27. mail 2017 Tartus. Lugeda on võimalik dr Thomas-Andreas Põderi ettekannet „Luterluse hetkeseisust ja tulevikuperspektiividest Eesti näitel“, peapiiskopi juubelikongressi jutlust ja ettekannet „EELK – rahvakiriku ajalugu ja tänapäev“ ning Eesti Teaduste Akadeemia presidendi prof Tarmo Soomere juubelikongressil peetud ettekannet „Teadus usupõhjatus ühiskonnas“.
Konverents „Reformatsiooni viljad ja väljakutsed: 50 aastat naiste ordinatsiooni ja 500 aastat reformatsiooni“ toimus 7.–8. septembrini Tallinnas Eesti Metodisti Kiriku keskuses. Avaldatud on kuus ettekannet. Lisaks on ilmunud ülevaated, milline on naiste ordinatsiooni olukord eri riikides, ja peapiiskop Urmas Viilma ning Ungari Evangeelse Luterliku Kiriku piiskopi Tamás Fabiny jutlused.
Eesti Rahvusraamatukogus toimunud „Konfliktist osaduseni“ oli Rooma-Katoliku Kiriku ja Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku ühiskonverents. Konverents oli inspireeritud dokumendist „Konfliktist osaduseni“ (2013), mille koostas Luterliku Maailmaliidu ja Kristliku Ühtsuse Edendamise Paavstliku Komisjoni ülesandel luterlaste ja roomakatoliiklaste ühtsuse komisjon. Huvilistele on saadavad kuus ettekannet.
Eesti Kirik

See ei sünni väe ega võimu läbi, vaid minu Vaimu läbi, ütleb vägede Issand. (Sk 4:6)